ADV
Sport
Trending

Kiryl Kniazeu wzmocnieniem Grupy Azoty Tarnów

Lewy rozgrywający pochodzenia białoruskiego Kiryl Kniazeu podpisał roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia o kolejny rok, z Grupą Azoty Tarnów.

30-letni zawodnik, w sezonie 2019/2020 zdobył tytuł najlepszego strzelca w barwach MKS Energa Kalisz.

Kniazeu ostatnie trzy sezony spędził w Kaliszu, wcześniej był wzmocnieniem szczecińskiego klubu Sandra SPA Pogoń Szczecin.

Kiryl, podczas zaledwie 14. występów na parkiecie PGNiG Superligi w sezonie 2019/2020, zdobył 84 bramki, uzyskując skuteczność na poziomie ponad 60%, co zagwarantowało mu tytuł najlepszego strzelca MKS Energa Kalisz.

Po złożeniu propozycji dołączenia do barw Grupy Azoty Tarnów przez Dyrektora Sportowego Krzysztofa Mogielnickiego, Kniazeu bez wahania podjął decyzję o przystąpieniu do tarnowskiego projektu.

Jestem szczęśliwy, że mam możliwość dołączenia do Grupy Azoty Tarnów. Jest to dobrze prowadzony klub, pod względem organizacyjnym i medialnym. Ponadto, od nowego sezonu dołącza do zespołu nowy, bardzo ceniony przeze mnie trener, z którym miałem już przyjemność współpracować. Grupa Azoty Tarnów to stabilny klub, który dynamicznie rozwija się i idzie pewnymi, mocnymi krokami w dobrym kierunku. Tarnów to też świetne miasto i wspaniali kibice.

W nadchodzącym sezonie chcę pomóc mojej nowej drużynie w realizacji sportowych celów. Liczę, że wniosę doświadczenie i będę realnym wsparciem dla niebiesko-białych – powiedział Kiryl Kniazeu po podpisaniu kontaktu.

Dyrektor Sportowy, Krzysztof Mogielnicki, również wiąże nadzieje z nowym wzmocnieniem, doceniając wszechstronność Kiryla:

Kiryl to zawodnik niezwykle doświadczony na parkiecie PGNiG Superligi, w której ma za sobą kilka równych sezonów. Według mojej oceny, jego największą zaletą jest wszechstronność, Kniazeu potrafi odnaleźć się na każdej pozycji rozgrywającego – nieważne po której stronie boiska gra, zawsze utrzymuje wysoką jakość gry. Bardzo dobrze współpracuje z kołem, czego brakowało nam w minionym sezonie. Ściągając najlepszego strzelca z Kalisza, na pewno rośniemy w siłę i poprawiamy skuteczność naszego zespołu

Kiryl Kniazeu rozpocznie współpracę z drużyną od 20-ego lipca, czyli od momentu startu drugiej części okresu przygotowawczego Grupy Azoty Tarnów.

IB

 

 

 

Podobne artykuły

Back to top button