ADV
Wiadomości
Trending

„Kobiety w centrum uwagi” – Panie z Gminy Borzęcin świętowały Dzień Kobiet w Przyborowie

Dzień Kobiet to międzynarodowe święto, które obchodzi się każdego roku w wielu krajach na całym świecie. Tego dnia ukłony i życzenia ze strony mężczyzn wędrują do wszystkich Pań, bez względu na podziały narodowościowe, kulturę czy poglądy. Wielu Panów decyduje się podarować kobietom z najbliższego otoczenia piękny prezent, aby wyrazić swoje uczucia, wdzięczność i uznanie.

W czwartek, 7 marca br. na zaproszenie Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka Panie z terenu gminy Borzęcin celebrowały swoje święto w Przyborowie. Wśród licznie zgromadzonych kobiet byli również obecni mężczyźni: wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Piotr Kania, którzy obdarowali zgromadzone kobiety kwiatami, upominkami oraz wspaniałymi życzeniami.

Podczas spotkania swoje talenty teatralne zaprezentowały Panie z Rady Rodziców ZSP w Przyborowie oraz Panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Licznie zgromadzona publiczność mogła przenieść się wyobraźnią na deski teatru, gdzie zaprezentowano spektakle komediowe „Randka w ciemno” oraz „Spotkanie po latach”. Wspaniałe występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a widzowie ocierali łzy radości z twarzy.

W trakcie spotkania Panie mogły również dowiedzieć się, jak dbać o siebie dzięki wykładowi kosmetolog Kornelii Tabor, która nieodpłatnie udzieliła cennych wskazówek na temat pielęgnacji skóry twarzy.

Jednym z punktów wydarzenia była prelekcja Pań z Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przemocy Domowej, które przybliżyły pojęcie przemocy, a także przedstawiły informację o możliwościach udzielenia instytucjonalnego wsparcia.

Po zakończeniu wykładów i części artystycznej kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Borzęcinie Katarzyna Ciochoń, zaprosiła zgromadzone Panie na wspaniały poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Dworzanki” w Przyborowie, Stowarzyszenie Gospodyń i Gospodarzy „Zdolniacy” z Borzęcina Dolnego oraz Gminny Klub Senior+.

Do dyspozycji uczestniczek imprezy była fotobudka, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, ufundowana jako prezent przez lokalnych sponsorów.

– Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego pięknego święta. Wasze zaangażowanie, wkład pracy oraz poświęcony czas zaowocowały radosnym wieczorem dla ponad 150 kobiet – mówi Katarzyna Ciochoń.

– Organizacja Gminnego Dnia Kobiet nie byłaby możliwa bez Wspaniałych Pań, które odgrywają w każdym przedsięwzięciu i inicjatywie niezwykle ważną rolę. Słowa podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia kieruję na ręce głównych organizatorek imprezy: Katarzyny Ciochoń, Judyty Piwowarczyk i Ilony Siemińskiej. Ten wspaniały wieczór niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci uczestników imprezy. Dziękuję Wszystkim Paniom za obecność, miłe gesty i setki cudownych uśmiechów – komentuje wójt Janusz Kwaśniak.

Kolejny Dzień Kobiet za rok, ale po drodze czeka nas wiele wspaniałych wydarzeń będących okazją do wspólnych spotkań i zabawy. Pomysłów i kreatywności organizatorkom wydarzenia nie brakuje.

Imprezę wsparli: Meblo-Mix Robert Łąpieś, Mirosław Janisz – przewóz osób, Tomasz Ciochoń – zakład wulkanizacyjny Tom-Gum, Zakład Pogrzebowy Tadmar Borzęcin, Firma Usługowa Adam Janik Borzęcin, Sklep Hit-Pol Marcin Matys, Łukasz Polek- Turystyka, Tomasz Borowiec – Tom Art.

Organizatorzy wydarzenia: Wójt Gminy Borzęcin, Koło Gospodyń Wiejskich „Dworzanki” w Przyborowie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borzęcinie, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie, Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyborowie, Klub Senior+ Borzęcin, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy „Zdolniacy” Borzęcin Dolny.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button