ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Szybka diagnostyka sukcesem leczenia

W dzisiejszym świecie oczekiwania wobec służby zdrowia stale rosną. W odpowiedzi na te potrzeby, szpitale starają się nie tylko zapewnić wysokiej jakości opiekę medyczną, ale także być miejscem, gdzie innowacje i zaawansowane procedury medyczne są na porządku dziennym. Dostosowując się do tych oczekiwań ale również w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi Szpital Powiatowy w Bochni uruchomił w ubiegłym roku Oddział Szybkiej Diagnostyki Internistyczno-Kardiologicznej.

Wyposażony w odpowiedni sprzęt diagnostyczny i obsługiwany przez doświadczonych specjalistów oddział oferuje szeroki dostęp do badań, w tym: tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, badania ultrasonograficzne, badania endoskopowe, także te w znieczuleniu ogólnym czy badania laboratoryjne.

– Przyjmujemy nie tylko pacjentów kierowanych przez lekarzy rodzinnych, ale również osoby, które zgłosiły się na nasz SOR i których stan wymaga dalszej diagnostyki – mówi dr Marcin Wojnarski, lekarz Oddziału. – Przy okazji pobytu na oddziale ratunkowym nierzadko okazuje się bowiem, że pacjent rozwinął nowe objawy wymagające diagnostyki albo my podczas badania znajdujemy niepokojące zmiany np. w RTG płuc. Często okazuje się, że te osoby mają dotąd niewykryty nowotwór, chorobę hematologiczną lub kardiologiczną. Specjalizujemy się w diagnostyce niedokrwistości, badaniach endoskopowych przewodu pokarmowego, diagnostyce kardiologicznej i omdleń oraz diagnostyce onkologicznej. Przy okazji diagnostyki leczymy też wiele stanów chorobowych z dziedziny szeroko rozumianej „interny” – m.in. biegunki infekcyjne niewydolności serca czy nerek.

– Z zasady staramy się, aby czas hospitalizacji nie przekraczał 3 dni. Szybka diagnostyka to wynik współpracy szpitalnego oddziału ratunkowego z oddziałem chorób wewnętrznych. Z obu stron czerpiemy bardzo dużo korzystając z różnego doświadczenia, stylu pracy i posiadanych umiejętności. Dążymy do tego, aby każda hospitalizacja miała cel a pacjent odniósł z niej możliwie największą korzyść.” – kontynuuje dr Wojnarski.

Po dokładnej diagnozie przeprowadzonej w Oddziale Szybkiej Diagnostyki Internistyczno-Kardiologicznej, pacjenci w zależności od potrzeb kierowani są do odpowiednich komórek/jednostek leczniczych. Oddział ten ściśle współpracuje z pozostałymi oddziałami bocheńskiego Szpitala. W przypadku konieczności interwencji chirurgicznej, pacjent kierowany jest na Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej celem wykonania zabiegu czy operacji – począwszy od rutynowych procedur, aż po skomplikowane interwencje. Wspólna praca zespołów diagnostycznego i chirurgicznego, a także wsparcie dietetyków, edukacja pacjentów oraz wsparcie rehabilitacyjne i psychologiczne daje szansę pacjentom bocheńskiego szpitala na kompleksową opiekę – od momentu diagnozy do pełnego wyleczenia.

Ponadto nad zdrowiem pacjentów po opuszczeniu oddziałów szpitalnych, czuwa także zespół lekarzy z Centrum Poradni Specjalistycznych. W ten sposób, Szpital w Bochni konsekwentnie dąży do zapewnienia pacjentom szybkiej, precyzyjnej diagnostyki oraz kompleksowej opieki medycznej, opartej na współpracy interdyscyplinarnej i wykorzystaniu najnowocześniejszych metod diagnostycznych i terapeutycznych.

szpital-bochnia.pl

 

Podobne artykuły

Back to top button