SportWideo

Kolejna wygrana drużyny „Piwoszy” / zdjęcia

Canpack Okocimski KS Brzesko 3 : 2 Barciczanka Barcice

Zwycięska passa przed własną publicznością nadal trwa! Zawodnicy trenera Mateusza Pawłowicza w zamykającym meczu 26 kolejki Keeza IV ligi gr. wschodniej pokonali na własnym stadionie Barciczankę Barcice wynikiem 3:2. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Mateusz Wawryka, który został autorem pierwszego gola w meczu, natomiast przy bramce Kacpra Ciurusia zanotował asystę. Podobnie było w przypadku Aleksandra Ślęczki, który zdobył trzeciego gola z rzutu karnego oraz asystował przy pierwszej bramce Mateusza Wawryki. Po przeciwnej stronie do bramki trafiali: Tomasz Zawiślan oraz Marcin Krywoborodenko, który ustalił wynik spotkania pokonując Jana Larysza w 90 minucie meczu.

Bramki
Mateusz Wawryka 17, Kacper Ciuruś 30, Aleksander Ślęczka 55 – Tomasz Zawiślan 41, Marcin Krywoborodenko 90.

Żóte kartki
Aleksander Ślęczka, Sebastian Klimczyk – Dawid Basta.

Czerwone kartki
Sędzia
Agnieszka Olesiak (LS Limanowa).

Widzowie
200.

Okocimski KS:
0Jan Larysz – Marcin Furmański, Konrad Fryś, Michał Grzesicki, Michał Zydroń (77′ Piotr Czerwiński), Kacper Ciuruś (70′ Mateusz Cięciwa), Aleksander Ślęczka, Sebastian Klimczyk, Robert Ślęczka (75′ Sergiusz Kostecki), Mateusz Wawryka (62′ Jakub Ogar), Dariusz Sosnowski (80′ Bartłomiej Mochel).

Skład rywali:
Mariusz Różalski – Dawid Basta, Grzegorz Ciężobka (85′ Tomasz Tokarczyk), Dawid Wiewióra, Jakub Leśniak, Dawid Kantor (46′ Marcin Marczyk), Jakub Miechurski, Tomasz Zawiślan (68′ Przemysław Urasiński), Doiteav Benoit (80′ JAkub Gromala), Marek Maślejak, Marcin Krywoborodenko.

„Piwosze” rozegrali bardzo dobrą pierwszą połowie, w której zdołali strzelić rywalowi dwie bramki. Jednak dużo wcześniej zespół z Brzeska stwarzał sobie sytuacje, które mógł zamienić na gole. Swoją sytuację miał Konrad Fryś, który po dośrodkowaniu Aleksandra Ślęczki z rzutu wolnego strzela tuż pod poprzeczkę, jednak golkiper z Barcic zdołał w ostatnim momencie wybić piłkę na rzut rożny. Stały fragment gry wykonał ponownie Ślęczka, który tym razem precyzyjnie dośrodkował na głowę Mateusza Wawryki, który pokonał pierwszy raz Mariusza Różalskiego.

Chwile później bardzo ładną akcję przeprowadził CANPACK Okocimski, w której aktywny tego dnia Mateusz Wawryka ładnie uruchomił Michała Zydronia, jednak strzał pomocnika „Piwoszy” zdołał złapać bramkarz rywali. W 25 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Robert Ślęczka, jednak i tym razem piłka przeleciała obok bramki.

W 30 minucie „biało-zieloni” po raz drugi dopięli swego. Mateusz Wawryka znalazł się z piłką w polu karnym, gdzie został zepchnięty do linii końcowej przez defensorów Barciczanki, jednak popularny „Dixi” zdołał podać do lepiej ustawionego Kacpra Ciurusia, który zdobył gola na 2:0.

Wynik spotkania powinien podwyższyć Marcin Furmański, jednak jego strzał z dystansu zatrzymał się na poprzeczce bramki. Piłkę próbował dobijać jeszcze Robert Ślęczka, jednak jego strzał został obroniony przez bramkarza. Zawodnicy trenera Mateusza Pawłowicza w pełni kontrolowali poczynania boiskowe, jednak w końcówce pierwszej połowy nastąpiło nieporozumienie wśród zawodników z Brzeska co spowodowało utratę bramki na rzecz Barcicznki. Sytuację tą wykorzystał w 41 minucie Tomasz Zawiślan, który dał nadziej swoim kolegą na lepszą drugą połowę.

W 49 minucie Michał Grzesicki podał w pole karne gdzie wbiegał Mateusz Wawryka, niestety w ostatniej chwili zawodnika uprzedził Mariusz Różalski, który zapobiegł zagrożenia. Chwilę później w polu karny sfaulowany został Dariusz Sosnowski, a sędzia bez wątpienia wskazała na rzut karny. Jedenastkę pewnie wykonał Aleksnader Śleczka, który zdobył dla zespołu trzeciego gola. Mimo niekorzystnego wyniku zespół z Barcic za wszelką ceną dążył do wyniku remisowego, jednak obrońcy z Brzeska pewnie radzili sobie z ofensywą gości.

Pod koniec spotkania w zamieszaniu w polu karny „Piwoszy” sędzia dopatrzył się zagrania ręką jednego z zawodników z Brzeska. Piłka ponownie wylądowała na 11 metrze, a rzut karny na bramkę zamieniła Marcin Krywoborodenko. Była to zarazem ostatnia bramka w meczu, który zakończył się wygraną podopiecznych Mateusza Pawłowicza.