ADV
Wiadomości
Trending

Kolejne spotkanie mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej w Brzesku w sprawie wysokich rachunków / 17 listopada 2023 r.

W piątek 17 listopada 2023 r. o godz. 17:30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Brzesku przy ul. Królowej Jadwigi odbędzie się spotkanie spółdzielców należących do Spółdzielni Mieszkaniowej w Brzesku. Takiej treści ogłoszenie pojawiło się na drzwiach wejściowych w blokach administrowanych przez spółdzielnię mieszkaniową.

Niestety w godzinach popołudniowych 14 listopada do osób zaangażowanych w organizację spotkania dotarła informacja, że szkoła nie udziela zgody na organizację spotkania na swoim terenie. To kolejny raz, gdy mieszkańcy napotykają trudności w organizacji spotkania. W mieszkańcach rośnie frustracja z tego powodu. Chcą zwyczajnie znaleźć rozwiązanie narastającego problemu, zwłaszcza że chodzi o niemałe kwoty, które często demolują rodzinny budżet.

W sprawę zaczęli angażować się radni. Być może to wpłynie na zmianę stanowiska w sprawie udostępnienia lokalu na spotkanie.

O miejscu organizacji spotkania będziemy informować w oddzielnej wiadomości.

Spotkanie dotyczyć będzie przede wszystkim spraw związanych z kosztami ogrzewania oraz związanego z tym nagłego wzrostu stawek za dostarczanie energii cieplnej.

– Osoby, którym te tematy nie są obojętne i chcące mieć wpływ na zarządzanie wspólnym dobrem zachęcamy do udziału we wskazanym spotkaniu – czytamy na ogłoszeniu jakie pojawiło się na drzwiach wejściowych w wielu blokach.

Poprzednie spotkanie w tej sprawie odbyło we wtorek 24 października 2023 r. o godzinie 17.00 przed budynkiem Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku. Wtedy to zgromadziło się kilkadziesiąt osób – w większości członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Brzesku, a podczas spotkania nagrano reportaż z udziałem redaktorów programu Interwencja. Spotkanie miało początkowo odbyć się wewnątrz budynku, jednak jak informował portal brzesko.ws zgoda na wejście do budynku została wycofana. Do sprawy spotkania przed centrum bibliotecznym odniósł się podczas październikowej sesji v-ce burmistrz, który poinformował, że do burmistrza nie wpłynęła żadna informacja odnośnie potrzeby udostępnienia obiektu na spotkanie. Mieszkańcy  mieli cichą nadzieję, że tym razem spotkanie odbędzie się bez zawirowań…

W piątek 3 listopada 2023 r. w programie Interwencja telewizji Polsat wyemitowany został reportaż poświęcony sytuacji lokatorów spółdzielni mieszkaniowej w Brzesku. Mieszkańcy otrzymali do uregulowania dopłaty za energię cieplną, które idą w tysiące złotych. Są tym mocno oburzeni, a głównym powodem zamieszania są wg nich podzielniki ciepła. Z rozmów z mieszkańcami wynika, że problem ponadnormatywnych dopłat nie jest „równomiernie” rozłożony w mieście. Na przykład na osiedlu Jagiełły wiele osób nie miało dopłat, lub były one minimalne.

Więcej na ten temat pisaliśmy w materiale:

INTERWENCJA w Brzesku. Wykańczają ich dopłaty do ciepła. Winne podzielniki? <==

IB

OGŁOSZENIE 

Podobne artykuły

Back to top button