ADV
Religia

Kolejne środki dla Parafii Borzęcin / zdjęcia

Robocza wizyta Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciecha Skrucha była okazją do zapoznania się z potrzebami w zakresie renowacji Ołtarza Głównego w Kościele Parafialnym w Borzęcinie Górnym. Wespół z Ks. Proboszczem Mikołajem Piecem oraz Anną Rogóż, koordynującą z ramienia parafii działania i wnioski w zakresie pozyskiwania środków na rzecz renowacji borzęcińskiego kościoła omówiono zakres niezbędnych prac konserwatorskich.

Galeria zdjęć <==

Kilka tygodni temu, dzięki wsparciu i rekomendacji Pana Wojciecha Skrucha Parafia pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie Górnym pozyskała dofinansowanie w wysokości 50 tysięcy złotych w ramach Konkursu Województwa Małopolskiego „Ochrona Zabytków Małopolski 2024” na konserwację wybranych elementów ołtarza.

Wcześniej, Gmina Borzęcin z Rządowego Funduszu Ochrony Zabytków Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych pozyskała 698 tysięcy 800 złotych na ten cel i niebawem Parafii zostanie udzielona dotacja.

– Fundusze w tej samej wysokości tj. 698 tysięcy 800 złotych pozyskaliśmy także dla Parafii w Bielczy. Tam prace konserwatorskie obejmować będą renowację elewacji zabytkowego kościoła – informuje Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Bardzo dobra współpraca z radnym wojewódzkim Wojciechem Skruchem owocuje kolejnymi środkami, które spływają do urzędu, parafii, stowarzyszeń i instytucji w Gminie Borzęcin.

Gmina Borzęcin

Podobne artykuły

Back to top button