Wiadomości
Trending

Kolejne zakażenia koronawirusem w Powiecie Brzeskim / 20 września 2020 r.

O 5 osób zwiększyła się liczba zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim w okresie od 18 do 20 września 2020 r. Łączna liczba zakażonych wzrosła do 165 osób. W komunikatach z ostatnich 3 dni sanepid poinformował nowych zakażeniach: 1 w Gminie Brzesko, 1 w Gminie Szczurowa, 1 w Gminie Dębno i 2 w Gminie Iwkowa.

W skali kraju liczba zakażeń ma tendencję silnie wzrostową. W sobotę 19 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1002 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem – to największy przyrost dobowy zakażeń w Polsce od marca. Również w niedzielę 20 września liczba nowych zakażeń jest niewiele mniejsza – koronawirusa potwierdzono u 910 osób.

– Wzrost liczby chorych we wrześniu jest naturalnym następstwem tego, że wracamy do normalnej aktywności po wiosennej izolacji, i jeśli dochodzi do zakażeń, to nie są to duże ogniska i raczej rozsiane. Dominują zakażenia wśród osób w sile wieku i starszych. Jeżeli pojawia się zakażenie u dziecka, to najczęściej jest bezobjawowe i trudne do wychwycenia. Dlatego nie spodziewamy się, że w szkołach będziemy mieli duże ogniska zakażeń. Chodzi teraz nie o zniwelowanie do minimum zachorowań, ale szybką reakcję na pojawiające się zakażenia i sprawne izolowanie osób, które są zakażone oraz wysyłanie na kwarantannę osób, które miały styczność z taką osobą – powiedział Wojciech Andrusiewicz rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.

Bieżąca sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim

Aktualnie w Powiecie Brzeskim jest 16 aktywnych przypadków koronawirusa. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Brzesku z grupy aktywnych zakażeń w izolacji przebywa 13 osób, a hospitalizacji zostały poddane 3 osoby. Zmniejszyła się również liczba osób objętych kwarantanną – do 66.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 20 września 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 20 września 2020 r. na terenie Polski stwierdzono 79,240 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 2 293 osóoby. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 8 794 osób (w tym aktywnych 2001). Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 185 osób – w tym 13 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarłe. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 7 359 osób. W Powiecie Brzeskim 145 osób. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 1 322 (poprzednia doba: 2 191 badań).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 20 września 2020 r.

Zakażonych – 165 osób
Izolacja – 13 osób
Hospitalizacja – 3 osób
Ozdrowieńcy – 145
Osoby w kwarantannie – 66
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 57
Gmina Szczurowa – 16
Gmina Dębno – 17
Gmina Borzęcin – 36
Gmina Gnojnik – 10
Gmina Iwkowa – 18
Gmina Czchów – 11

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast