ADV
1
WiadomościWideo
Trending

Kolejni narkotykowi dilerzy z zarzutami

Małopolscy policjanci wspólnie z brzeskimi i chrzanowskimi kryminalnymi, w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie, zatrzymali kolejne 3 osoby zaangażowane w mefedronowy biznes. Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków i środków psychotropowych. Wobec podejrzanych zastosowano izolacyjne i wolnościowe środki zapobiegawcze. Grozi im do 12 lat.

Od roku funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, wykonują czynności  wymierzone w grupę rozprowadzającą na terenie Małopolski środki odurzające oraz psychotropowe. Ostatnia realizacja w tej sprawie została przeprowadzona kilka dni temu w Chrzanowie. W działaniach dodatkowo wzięli udział policjanci Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Kryminalni w rejonie osiedlowych garaży zatrzymali 28-latka, 32-latka oraz 42-latka. Według ustaleń operacyjnych mężczyźni wspólnie wynajmowali jeden z garaży, w którym urządzili magazyn narkotykowy. Informacje policyjnych tajniaków szybko się potwierdziły. W pomieszczeniu tym funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 7 kg suszu marihuany, ponad 733 g mefedronu, 153 g amfetaminy, a także haszysz i tabletki, które zostaną poddane badaniu przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie.  Ponadto w mieszkaniu 42-letniego krakowianina kryminalni znaleźli 430 g mefedronu i ok. 153 g amfetaminy. Narkotyki były poporcjowane i przygotowane do sprzedaży na czarnym rynku. Łączną czarnorynkową wartość zarekwirowanych środków odurzających i psychotropowych szacuje się na kwotę 540 tys. zł.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany w łącznej ilości ponad 7 kg,  ponad 10 g haszyszu, niemal 733 g mefedronu oraz 153 g amfetaminy. Dodatkowo najstarszy z podejrzanych odpowie za posiadanie hurtowych ilości mefedronu i amfetaminy.

Wobec 28-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Decyzją sądu pozostali podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Dotychczas w śledztwie zarzuty usłyszały 32 osoby, a wobec17 podejrzanych na wniosek Prokuratury, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Według szacunku śledczych, w ciągu dwuletniej przestępczej działalności wprowadzili do obrotu nie mniej niz 350 kg mefedronu, sprzedając go również nieletnim.

O sprawie pisaliśmy tutaj:

https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/29957,Mefedronowa-szajka-w-areszcie.html

https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/35543,Zatrzymania-kolejnych-czlonkow-mefedronowej-grupy-przestepczej.html

https://krakow.policja.gov.pl/kr1/aktualnosci/36789,Zatrzymany-kolejny-czlonek-szajki-mefedronowej.html

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button