ADV
Wiadomości

Kolejny kierowca, który stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h. Od początku roku na terenie powiatu brzeskiego z powodu nadmiernej prędkości blankiet prawa jazdy na 3 miesiące straciło 25 kierowców.

Do kontroli drogowej doszło w niedzielę, 8 marca br. w miejscowości Uszew. Około godziny 22.40 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zmierzyli prędkość pędzącego w ich kierunku seata. Urządzenie wskazało 102 km/h w terenie, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Siedzący za kierownicą seata 35-latek został ukarany mandatem karnym a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, teraz czeka go też trzymiesięczna przerwa w prowadzeniu pojazdów.

Pamiętajmy, aby zawsze poruszać się tzw. „prędkością bezpieczną” – czyli taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze sytuacja często bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Wówczas nadmierna prędkość staje się czynnikiem, który powoduje, że tracimy kontrolę nad pojazdem, co z kolei może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button