ADV
Wiadomości

Kolejny krok w kierunku budowy sali sportowej w Strzelcach Wielkich

14 lutego 2022 r. otwarto oferty zgłoszone w przetargu na budowę sali sportowej przy szkole w Strzelcach Wielkich. Mamy oferty mieszczące się w budżecie inwestycji – to bardzo dobra wiadomość. Kolejnym krokiem będzie wyłonienie wykonawcy.

Z oferentów zostanie wyłoniony wykonawca, z którym gmina podpisze umowę na realizację inwestycji. Koszt budowy pełnowymiarowej sali gimnastycznej wraz z węzłem socjalnym oraz adaptacją pomieszczeń na szatnię, stołówkę oraz bibliotekę to ponad 4 miliony złotych, w tym 2 miliony pozyskane z funduszy zewnętrznych.

Warto również podkreślić, że to nie koniec planowanych inwestycji w budynku szkolnym w Strzelcach Wielkich. W ramach rewitalizacji szkoła przejdzie dużą modernizację – wnętrze budynku zostanie odmalowane, do klas zostanie doprowadzona instalacja wody użytkowej, zostaną wyremontowane posadzki. Zmiany zajdą również na zewnątrz szkoły – przebudowany zostanie teren rekreacyjny, a budynek przejdzie głęboką modernizację energetyczną (wymiana opraw oświetleniowych, termomodernizacja, panele PV, kolektory słoneczne, pompy ciepła). Szkoła w Strzelcach zostanie dostosowana do osób z niepełnosprawnościami oraz do wymogów PPOŻ.

UG Szczurowa

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button