ADV
Wiadomości

Kolejny niewybuch w lesie w Biadolinach / 9 września 2020 r.

Jak poinformował nas jeden z czytelników – w środę 9 września 2020 r. podczas grzybobrania w lesie w Biadolinach Szlacheckich, w pobliżu cmentarza wojennego natrafił na pocisk artyleryjski. O znalezisku poinformował również policję.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zabezpieczali od wczoraj teren w oczekiwani na przybycie na miejsce patrolu saperskiego z Krakowa. W czwartek 10 września saperzy zabrali pocisk, który zostanie zneutralizowany na poligonie. Wg wstępnych informacji pocisk miał kaliber około 80 mm, co wskazuje że był to prawdopodobnie austriacki pocisk szrapnelowy. W ostatnim czasie policja otrzymała informację o znalezieniu 3 sztuk podobnych pocisków.

Tego typu znaleziska nie należą do rzadkości na naszym terenie, dlatego apelujemy o ostrożność i rozwagę.

Policja przypomina!

Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Szczególnie apelujemy do amatorów pozyskiwania złomu! W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji.

Dziękujemy naszemu czytelnikowi – Sławomirowi za informację oraz udostępnienie zdjęć.

Zdjęcia Sławomir

IB

Podobne artykuły

Back to top button