ADV
1
Advertisement
Wiadomości
Trending

Kolejny przypadek koronawirusa w Gminie Gnojnik / 25 lipca 2020 r.

W sobotę 25 lipca 2020 r. w Powiecie Brzeskim ponownie potwierdzono przypadek koronawirusa. To trzeci aktywny przypadek od początku miesiąca. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno – epidemiologiczną w Brzesku – tym razem jest to mieszkaniec Gminy Gnojnik. Osoba ta została skierowana do izolacji domowej. Aktualnie w Powiecie Brzeskim mamy dwa aktywne przypadki koronawirusa – 1 przypadek w Iwkowej (z 3 lipca), 1 przypadek z Brzeska (z 16 lipca), 1 przypadek z Gminy Gnojnik (z 25 lipca).

W skali kraju końcówka lipca – to niestety ponowny wzrost liczby zakażeń w całej Polsce. Na początku miesiąca notowano średnio po 300 zachorowań dziennie. Teraz jest to powyżej 500 zachorowań. Po raz kolejny nastąpił znaczny wysyp zachorowań w Małopolsce – w sobotę 25 lipca to 142 potwierdzone zakażenia! To kolejny dzień z tak wysoką liczbą zachorowań w naszym województwie.

Znoszone od dłuższego czasu obostrzenia (w tym zwiększona aktywność towarzyska przy okazji uroczystości rodzinnych, zachorowania w DPS-ach itp.), swobodne podejście do noszenia maseczek, antykampania „koronaświrusa”, w ramach której część osób nawołuje do ignorowania zaleceń sanitarnych – to niestety przynosi efekty. Liczba zakażonych zamiast spadać – ponownie rośnie. Dlatego warto być odpowiedzialnym – zarówno w trosce o własne zdrowie, jak i zdrowie innych osób.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 25 lipca 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 25 lipca na terenie Polski stwierdzono 42 622 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 1 664 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 2962 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 55 osób – w tym 5 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarłe. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 1434 osób. W Powiecie Brzeskim 64 osoby. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 2 165 (poprzednia doba: 2 104 badań).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 25 lipca 2020 r.

Zakażonych – 71 osób
Izolacja – 3 osoby
Hospitalizacja – 0
Ozdrowieńcy – 64
Osoby w kwarantannie – 91
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 31
Gmina Szczurowa – 3
Gmina Dębno – 9
Gmina Borzęcin – 11
Gmina Gnojnik – 9
Gmina Iwkowa – 8

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Podobne artykuły

Back to top button