ADV
SportWiadomości
Trending

Kolejny sukces ucznia Zielonki na arenie ogólnopolskiej

W sobotę 5 listopada uczeń Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku – Sebastian Mrożek z klasy 4Tip startował w Pucharze Polski w grapplingu. Zawody były jednocześnie eliminacjami do kadry Polski juniorów U20.

Po wyrównanych walkach Sebastian zakończył zmagania na 1. miejscu, tym samym uzyskując powołanie do reprezentacji naszego kraju na mistrzostwa świata, które odbędą się w przyszłym roku.

Za przygotowanie techniczne i motoryczne naszego ucznia odpowiada Arkadiusz Klasa, aktualny mistrz Polski i wicemistrz Europy w brazylijskim jiu-jitsu. Sebastian trenuje w klubie Bellatores Jiu-Jitsu Checkmat Bochnia-Brzesko, którego główna filia znajduje się w Poznaniu, pod opieką Adama Wardzińskiego, pierwszego mistrza świata pochodzącego z Polski.

Brazylijskie jiu-jitsu, to sport walki opierający się na zapasach i walce w parterze. O wygranej decyduje poddanie przeciwnika np. poprzez dźwignie na stawy, różnego rodzaju duszenia i „uciskówki” lub przewagę na punkty, które można otrzymać za np. obalenia, przetoczenia i pozycje dominujące.

Gratulacje i powodzenia w kolejnych walkach!

Podobne artykuły

Back to top button