ADV
WiadomościWideo
Trending

Kolejny wyłamany szlaban na przejeździe kolejowym w Sterkowcu / 18 czerwca 2020 r.

W czwartek 18 czerwca 2020 r. około godziny 20.30-20.45 na przejeździe kolejowym w Sterkowcu doszło do kolejnego incydentu w wyniku którego uszkodzone zostały rogatki.

Kobieta kierująca samochodem osobowym na krakowskich numerach rejestracyjnych wyłamała szlaban zamontowany od strony ulicy Sosnowej. Na miejscu zjawił się patrol Służby Ochrony Kolei, który wyjaśniał całe zajście.

Schemat zdarzenia jest praktycznie zawsze taki sam – kierowcy nie zważając na sygnalizację dźwiękową i świetlną wjeżdżają na przejazd. Jeżeli do przejazdu zbliża się kolejny pociąg – zapory są opuszczane ponownie, co powoduje, że kierowcy nie mają możliwości przejechania przez torowisko.

Obserwując to co od dłuższego czasu dzieje się na tym przejeździe kolejowym – zwróciliśmy się w dniu dzisiejszym do Zakładu Linii Kolejowych w Krakowie z prośbą o informacje czy prowadzone są jakieś działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na tym przejeździe (akcje edukacyjne, dodatkowe oznaczenia, itp).

Wiele osób w komentarzach zauważa, że jeżeli nie zostaną wprowadzone dodatkowe rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo – to tylko kwestią czasu jest to kiedy dojdzie do prawdziwego nieszczęścia na przejeździe kolejowym w Sterkowcu.

O wyłamanej rogatce na przejeździe kolejowym w Sterkowcu pisaliśmy niespełna 10 dni temu. Do podobnego zdarzenia doszło bowiem 9 czerwca 2020 r.

Kierowca busa wyłamał rogatkę na przejeździe kolejowym w Sterkowcu / 9 czerwca <==

Dziękujemy naszemu czytelnikowi za informację i film przesłany na redakcja@informatorbrzeski.pl.

IB

VIDEO

Podobne artykuły

Back to top button