ADV
1
Wiadomości

Zmarła Wanda Karaś

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 18 czerwca br. w wieku 81 lat zmarła śp. Wanda Karaś. wieloletnia dyrektorka Publicznego Przedszkola w Porębie Spytkowskiej.

Śp. pani Wanda to jedna z najbardziej zasłużonych osób dla swojej rodzinnej miejscowości i całej gminy. Już od najmłodszych lat wykazywała się inicjatywą w działalności społecznej. Mając zaledwie 19 lat, jako świeżo upieczona maturzystka, podjęła się dzieła założenia w Porębie Spytkowskiej przedszkola. Placówka ruszyła w 1958 roku, a jej założycielka funkcję jej dyrektora pełniła przez 42 lata, wychowując przez ten czas wiele setek mieszkańców Poręby, poświęcając im czas, darząc ich niemal matczyną miłością i opieką, ucząc właściwych życiowych postaw. Na emeryturę odeszła w 2000 roku, jednak ani na chwilę nie przestała angażować się w działalność społeczną i pracę na rzecz rozwoju swojej małej ojczyzny. Nadal służyła innym ludziom pracując społecznie w Caritas.

Śp. Pani Wanda Karaś niejednokrotnie spotykała się z wyrazami szacunku, sympatii i wdzięczności za swoje zaangażowanie. W 2010 roku została uhonorowana medalem 625-lecia Miasta Brzeska, w 2014 roku otrzymała statuetkę „Siłaczka” przyznawaną za wybitne zasługi i osiągnięcia. Doceniały ją także dzieci. W 2010 roku w ramach programu Comenius organizowany był konkurs pod hasłem „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem”. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Porębie Spytkowskiej właśnie Panią Wandę wskazali jako przykład do naśladowania, jako narodowa i lokalną dumę. Takie samo zdanie mają wszystkie pokolenia przez Nią wychowane. Śp. Pani Wanda Karaś pozostaje w naszej pamięci jako osoba, na której twarzy zawsze gościł szczery uśmiech, wyrażający życzliwość do innych ludzi. I taką Ją zapamiętamy.

Msza święta żałobna w intencji śp. Wandy Karaś odbędzie się w poniedziałek o godzinie 13.00 w kościele parafialnym w Porębie Spytkowskiej.

brzesko.pl

Podobne artykuły

Back to top button