ADV
1
Kultura

KOŁO TEATRALNE Z PSP NR 3 NAGRODZONE w „BAJDURKU”

Z radością informujemy, że Koło Teatralne MISZMASZ działające przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku otrzymało aż pięć nagród w Internetowym Małopolskim Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży z okazji 35 lat BAJDURKA! zorganizowanym przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Małopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK od momentu swoich narodzin w 1986 roku jest spotkaniem teatrów dziecięcych i młodzieżowych, a jego podstawowym celem – mobilizacja i zachęcanie placówek szkolnych oraz ośrodków kultury do aktywności teatralnej, zarówno do pracy twórczej, jak i do oglądania spektakli. W tym roku BAJDUREK obchodzi swoje 35 – lecie. Z tej okazji wszystkie zespoły teatralne z województwa małopolskiego zostały zaproszone do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, mającym na celu podtrzymywanie teatralnej tradycji najmłodszego pokolenia Małopolan. Specyficzna sytuacja, związaną z pandemią COVID-19 i licznymi obostrzeniami, ograniczającymi możliwość występów publicznych, spowodowała, iż tegoroczna edycja została wyjątkowo zorganizowana poprzez przeniesienie wydarzenia do sieci.

Internetowy Małopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży… z okazji 35 lat BAJDURKA zorganizowany został na zasadach konkursu i realizowany był od 2 do 30 listopada w formule online na dedykowanej do przeprowadzenia tego typu wydarzenia platformie internetowej, umożliwiającej nieograniczone w okresie trwania Festiwalu oglądanie spektakli w sieci, jak również głosowanie na nagrodę publiczności.

W Festiwalu zostały zaprezentowane nagrania 34 spektakli, zarówno premierowych jak i wspomnieniowych, w gronie których znalazły się trzy przedstawienia Koła Teatralnego MISZMASZ zrealizowane w latach 2015 – 2019.

Komisja Artystyczna w składzie:
Ilona Stanaszek – główny specjalista ds. teatru MCK „Sokół” w Nowym Sączu,
Anna Lenczewska – aktorka,
Janusz Michalik – specjalista ds. animacji kultury i teatru MCK „Sokół” w Nowym Sączu,
Jacek Milczanowski – aktor, reżyser, autor, scenograf
po obejrzeniu online wszystkich spektakli teatralnych postanowiła podziękować Kołu Teatralnemu MISZMASZ

  •  za niebanalne wykorzystanie motywów klasyki baśniowej, stworzenie interesującej kreacji zbiorowej i zaproszenie do świata metafor w spektaklu Kaja i Gerda.
  • za stworzenie na motywach „Alicji w krainie czarów” Lewisa Carrolla przejrzystej linii narracyjnej oraz udaną próbę odpowiedzi na filozoficzne pytania subtelnym językiem teatralnym w spektaklu Jestem Alicja.
  •  za twórcze potraktowanie tekstu „Balladyny” Juliusza Słowackiego i zbudowanie autonomicznego świata śmiało operującego multiplikacją w spektaklu Siostra – nie siostra.

Ponadto Komisja Artystyczna po dokonaniu wnikliwej oceny wszystkich spektakli teatralnych zgłoszonych do udziału w Internetowym Małopolskim Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży… z okazji 35. lat BAJDURKA przyznała Kołu Teatralnemu MISZMASZ

• I NAGRODĘ w kategorii BAJDURKOWE REMINESCENCJE. TEATRY DZIECIĘCE za spektakl Jestem Alicja

• II NAGRODĘ w kategorii BAJDURKOWE PREMIERY. TEATRY DZIECIĘCE za spektakl Kaja i Gerda

• III NAGRODĘ w kategorii BAJDURKOWE PREMIERY. TEATRY MŁODZIEŻOWE za spektakl Siostra – nie siostra

oraz NAGRODY SPECJALNE:

• BAJDURKOWY APLAUZ za scenariusz teatralny do spektaklu Jestem Alicja

• BAJDURKOWY APLAUZ za scenariusz teatralny do spektaklu Siostra – nie siostra

Gratulujemy i dziękujemy wspaniałym młodym aktorom, którzy stanowili i stanowią filar koła teatralnego MISZMASZ, nauczycielom brzeskiej „trójki”, którzy wspomagali przygotowanie konkursowych przedstawień oraz rodzicom niejednokrotnie okazującym wsparcie działaniom koła.

Pragniemy także serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli MISZMASZ, oddając głosy na wyżej wspomniane spektakle w internetowym głosowaniu na nagrodę publiczności.

Opiekunki Koła Teatralnego MISZMASZ
Agata Kawalerczyk
Magdalena Głowacka – Zastawnik

Podobne artykuły

Back to top button