ADV
Religia

Niedziela Świętej Rodziny w Gosprzydowej i bacowska zagroda / zdjęcia

Świątecznie i rodzinnie było w kościele, przy żywej szopce i w bacowskim szałasie.

W Niedzielę Świętej Rodziny w kościele parafialnym w Gosprzydowej odbyło się uroczyste błogosławieństwo małżonków. Podobne błogosławieństwa i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich miały miejsce w wielu parafiach diecezji tarnowskiej.

Jacek i Dorota są małżeństwem od 19 lat i mają czwórkę dzieci. Co robią, że tyle lat są już razem?

– Przede wszystkim opieramy życie na modlitwie. Ja modlę się za męża, a on za mnie. Ponadto należymy do róży różańcowej rodziców modlących się za swoje dzieci. Jesteśmy także uczestnikami spotkań Strumieni Wody Żywej w Bochni. Codziennie od kilku lat modlimy się za siebie i widzimy, jak Bóg nam błogosławi – mówi Dorota. – Widzimy, jak nawet z niepowodzeń, sytuacji przykrych i smutnych Bóg wyprowadza dobro, że wszystko po coś jest – podkreśla Jacek.

Uczestnicy niedzielnej liturgii mogli po niej zobaczyć zagrodę zwierząt przy szopce, a także spróbować gosprzydowskich (i nie tylko) specjałów. W bacowskim szałasie parafianki przygotowały dla miejscowych i gości swojski chleb ze smalcem, kołacze i ciasto. – Były też oscypki. Przez dwa dni świąt rozdaliśmy 700 sztuk – mówią panie.

– Wspólna modlitwa, spotkanie rodzinne przy szopce, kolędowanie na świeżym powietrzu i agapa mają za zadanie integrować parafian i gości wokół gosprzydowskiej świątyni i Maryi, która odbiera tutaj cześć w cudownym obrazie – podkreśla ks. proboszcz Tadeusz Cetera.

Proboszcz zaprasza do Gosprzydowej, do modlitwy w kościele i odwiedzin bacowskiej zagrody w niedziele 3 i 10 stycznia, a także w Nowy Rok i Święto Trzech Króli.

Galeria zdjęć <==

Ks. Zbigniew Wielgosz / TGN

blank

Podobne artykuły

Back to top button