ADV
blank
KulturaWideo

Świątecznie przystrojony dom w Borzęcinie / video

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Świetlne ozdoby świąteczne to od kilkunastu lat nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. W wielu miejscowościach osoby prywatne nakładem własnych środków przygotowują imponujące świąteczne dekoracje swoich obejść. Podobnie jest w Borzęcinie.

Ogród Państwa Rogóżów w Borzęcinie mieni się światłem tysięcy lampek. Pięknie przystrojone zabudowania wraz z otoczeniem przyciągają w okresie Świąt Bożego Narodzenia prawdziwe tłumy mieszkańców regionu. Ozdabianie domu i ogrodu to od kilku lat rodzinna tradycja.

W mijające Święta Bożego Narodzenia – po zmroku przed posesją Państwa Rogóżów przewijały się setki osób które chciały podziwiać świątecznie przystrojony dom. Możemy wręcz mówić o turystyce „oświetleniowej” – bowiem piękna dekoracja przyciąga nie tylko mieszkańców z Gminy Borzęcin, ale i z bardziej odległych rejonów Powiatu Brzeskiego.

Rozświetloną świątecznie posesję można podziwiać codziennie od zmroku do godz. 22:00.

Wybierając się w tamte okolice – warto również zwrócić uwagę na nieco skromniejsza dekorację zamontowaną nad niewielkim stawem w pobliżu stadionu Sportowego w Borzecinie Borku (przy głównej drodze). Kolorowe światełka pięknie mienią się na tafli wody.

Jak dojechać?

Posesja Państwa Rogóżów znajduje się obok tzw. mostu dworskiego. Można tam dojechać drogą wiodąca od stadionu w Borzęcinie Borku.

blank

IB

Zdjecia – posesja państwa Rogożów

Zdjecia – dekoracje nad stawem obok stadionu w Borzecinie Borku

VIDEO

blank

Podobne artykuły

Back to top button