ADV
Wiadomości
Trending

Komentarz kandydata do konkursu na dyrektora Szpitala Powiatowego w Brzesku

W czwartek 7 października 2021 roku Zarząd Powiatu Brzeskiego, po uzyskaniu pozytywnej opinii Komisji Konkursowej, powołał Alicję Syty na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku.

Pisaliśmy o tym w materiale: Alicja Syty nowym dyrektorem SP ZOZ w Brzesku <==

W piątek 8 października 2021 r. kolejny z kandydatów, który brał udział w konkursie na dyrektora Szpitala Powiatowego w Brzesku, zamieścił oświadczenie dotyczące przebiegu konkursu oraz jego wyników.

Na profilu facebookowym Dariusz Krajcarz oświadczył dodatkowo, że podjął decyzję o rozwiązaniu swojego kontraktu na pracę w SPZOZ w Brzesku.

Treść oświadczenia Dariusza Krajcarza 

Długo nosiłem się z tą decyzją i mocno się nad nią zastanawiałem. Stając do konkursu na stanowisko Dyrektora SPZOZ w Brzesku nie liczyłem na spektakularną wygraną z doskonałymi przeciwnikami, jednak miałem nadzieję, że zostaniemy w nim potraktowani uczciwie. Wyglada jednak na to, że liczyłem na zbyt wiele. Przebieg konkursu, agresywne, żeby nie powiedzieć wprost, że chamskie komentarze niektórych „dziennikarzy” a na koniec powołanie osoby, która nie tylko nie miała odwagi stanąć do konkursu na równych prawach, ale, co ważne – cały czas obserwowała go pełniąc funkcję protokolanta (!) posiedzeń komisji pozbawiło mnie resztek złudzeń w tej kwestii. Zwłaszcza, że tak mocno, w toku konkursu, podkreślano poszukiwanie osoby o wysokich kompetencjach a mnie i moim Przeciwnikom zarzucano ich brak a przynajmniej niedostatek. Moje doświadczenia pracy z nowo powołaną Panią Dyrektor, którą miałem możność poznać z nieco innej niż laurkowa, przedstawiana w internecie, strony nie dają raczej nadziei na owocną współpracę. W związku z tym podjąłem dziś decyzję o rozstaniu z brzeskim ZOZem. W najkrótszym możliwym czasie przeanalizuję swój kontrakt z SPZOZ Brzesko i złoże ofertę rozwiązania go w najszybszym, możliwym według kontraktu, terminie.

Dziękuję wszystkim pracownikom SPZOZ w Brzesku i OZ w Woli Dębińskiej za tych kilkanaście lat, jakie z nimi spędziłem. To był zaszczyt z Wami pracować.

Oświadczenie w sprawie konkursu wydał również Adam Smołucha, który dotychczas pełnił obowiązki dyrektora Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Pisaliśmy o tym w materiale: Oświadczenie p.o. Dyrektora SPZOZ w Brzesku, Adama Smoluchy w związku z konkursem na stanowisko Dyrektora SPZOZ w Brzesku <==

Podobne artykuły

Back to top button