ADV
Wiadomości
Trending

Oświadczenie p.o. Dyrektora SPZOZ w Brzesku, Adama Smoluchy w związku z konkursem na stanowisko Dyrektora SPZOZ w Brzesku

Na adres redakcji w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy oświadczenie p.o. Dyrektora SPZOZ w Brzesku, Adama Smoluchy w związku z konkursem na stanowisko Dyrektora SPZOZ w Brzesku. Treść oświadczenia prezentujemy poniżej.

Więcej o konkursie w artykule: Kolejny konkurs na dyrektora szpitala w Brzesku nierozstrzygnięty / 27 września 2021 r. <==

Oświadczenie p.o. Dyrektora SPZOZ w Brzesku, Adama Smoluchy w związku z konkursem na stanowisko Dyrektora SPZOZ w Brzesku

Treść oświadczenia

W miniony poniedziałek, poprzez lokalne media dotarła do mnie i do szpitala informacja o  ponownym braku rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko Dyrektora szpitala.

Dla mnie osobiście jest to wynik zaskakujący, ponieważ wcześniej byłem zapewniany o wsparciu dla mojej osoby na stanowisko Dyrektora, a za moją kandydaturą przemawiały zarówno moje dotychczasowe doświadczenie oraz fakt, że kierowany przeze mnie brzeski szpital rozwijał się dobrze pomimo bardzo trudnej sytuacji w ochronie zdrowia w ostatnich latach. Realizowaliśmy liczne projekty, pozyskiwaliśmy fundusze zewnętrzne i nową kadrę medyczną.

Osiągnięcia brzeskiego szpitala były dostrzegane także na arenie ogólnopolskiej – w tym okresie szpitalowi przyznano wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, wśród nich: certyfikat akredytacyjny Ministra Zdrowia, liczne certyfikaty jakości, tytuł Lidera Informatyki, Lidera zarządzania, czy tytuł Bezpieczny Szpital.

Zbieg okoliczności sprawił, ze dzisiaj jako Dyrektor będę odbierał w Warszawie przyznaną brzeskiemu szpitalowi nagrodę Bezpieczny Szpital – Inspiracje Przyszłości. Nagroda została przyznana szpitalowi za utworzenie strefy izolacji dla pacjentów z chorobą zakaźną przy szpitalnym oddziale ratunkowym. Innowacyjność projektu polega na zastosowaniu wydajnych systemów oczyszczania powietrza, uniemożliwiających rozprzestrzenianie się czynników chorobotwórczych.

Pomimo tych osiągnięć, komisja konkursowa kierowana przez Pana Andrzeja Potępę, Starostę Brzeskiego, w której większość stanowili Radni Powiatu Brzeskiego, uznała że szpitalem będzie kierowała inna osoba. W związku z takim  rozstrzygnięciem, jak to zostało przekazane przez Starostę Andrzeja Potępę, Zarząd Powiatu już w trybie pozakonkursowym wskaże w najbliższym czasie nowego Dyrektora. Traktuję tą zapowiedź także jako deklarację władz powiatu za wzięcie pełnej odpowiedzialności za sytuację w szpitalu i dalszy jego rozwój.

Ja swoją 27 letnią misję, bo tak traktowałem swoją pracę w brzeskim szpitalu, uważam za zakończoną. W momencie wskazania nowego Dyrektora, po przekazaniu wszystkich bieżących spraw, chcę rozwiązać umowę i opuścić szpital w Brzesku.

Życzę nowemu Dyrektorowi sukcesów w prowadzeniu szpitala. Wszystkim Pracownikom szpitala serdecznie dziękuję za lata wspólnej, owocnej pracy i proszę o zrozumienie podjętej przeze mnie decyzji.

Adam Smołucha,

p.o. Dyrektora SPZOZ w Brzesku

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Jeden komentarz

  1. a dodzwonić się na recepcję nie idzie mimo że przy okienku kilka pań nikogo nie obsługuje to telefonu też nie odbiorą

Back to top button