ADV
Kultura
Trending

Koncert Dziecięcej Ferajny w Dębnie / 13 kwietnia 2024 r.

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz Dębińskie Centrum Kultury, z okazji 84 rocznicy Zbrodni Katyńskiej, serdecznie zapraszają na wzruszający Koncert zespołu „DZIECIĘCA FERAJNA” w Dębnie.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o godz. 18:00 w Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dziecięca Ferajna to bodaj największy obecnie patriotyczno – edukacyjny projekt muzyczny, w skład którego wchodzi ponad 120 dzieci i młodzież z całej Polski. Bardzo ważną częścią tego przedsięwzięcia są młodzi wokaliści Gminnego Chóru Dziecięco – Młodzieżowego Dębińskiego Centrum Kultury, pod kierunkiem Pani Sylwii Pasek. Rozśpiewana, biało-czerwona drużyna już dała się poznać, między innymi na występie w Warszawie (1 sierpnia 2023 z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego) a ostatnio podczas koncertów upamiętniających Żołnierzy Wyklętych w Dębicy, Tarnowie i Wierzchosławicach.

Zespół „Dziecięca Ferajna” powstał z głębokiego patriotyzmu i potrzeby serca. Od początku jest kierowany przez muzyka i producenta Norberta „Smołę” Smolińskiego. W jego skład wchodzą uczniowie, głównie szkół podstawowych, z całej Polski. Wojskowe mundury, powstańcze opaski, hełmy, patriotyczne emblematy, furażerki, orzełki w koronie – to sceniczny ubiór młodych Artystów.

Organizowany w Dębnie koncert, jest częścią obchodów upamiętnienia 84 rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Gmina Dębno. Skierowany do wszystkich pokoleń, jest edukacyjnym i muzycznym projektem, powstałym by podtrzymywać pamięć o polskiej historii i naszych bohaterach, tożsamość narodową, jest też wyrazem szacunku do kompozytorów utworów z zamierzchłych, jak również współczesnych czasów.

Młodzi Artyści wykonują pieśni zarówno historyczne, jak i utwory współczesne (zespoły HUBAL, SOUL Sanok, PANNY WYKLĘTE, STUDIO S3, ROKICZANKA, MARGARET i SANAH).

Najlepszą oceną działań „Dziecięcej Ferajny” są słowa odbiorców, którzy po koncertach często podkreślają, że spotkania niosą niesamowite ładunki emocjonalne i moc silnych wzruszeń.

Organizatorem koncertu jest Dębińskie Centrum Kultury. Projekt jest współfinansowany ze środków Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Partnerem głównym wydarzenia jest Małopolska.

Patronat honorowy objęła Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Anna Mikosz.

——-

Koncert Zespołu „Dziecięca Ferajna”

sobota, 13 kwietnia 2024, godz. 18:00

Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Gmina Dębno

Plakat

Podobne artykuły

Back to top button