ADV
Kultura

Koncert i wystawa na Zamku w Dębnie w cyklu „Wiosennych spotkań przy kawie”

W piękną, słoneczną niedzielę 23 kwietnia 2023 r., rozpoczął się kolejny sezon wydarzeń kulturalnych na Zamku w Dębnie – szczególnego miejsca na kulturalnej mapie, nie tylko Gminy Dębno.

Na inaugurację, organizatorzy w ramach znanego cyklu „Wiosennych spotkań przy kawie”, przygotowali koncert „Najpiękniejsze tanga” i wystawę obrazów Lidii Połeć-Kantor.

Na początku, wszystkich gości przywitali: kustosz Muzeum Zamku w Dębnie Jolanta Januś-Koczwara i dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło.

Swoją obecnością wydarzenie także zaszczycili: wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Kazimierz Kurczab, reprezentująca samorząd Województwa Małopolskiego – radna sejmiku Anna Mikosz.

Po krótkim wprowadzeniu, królowała już tylko muzyka. Organizatorzy zaproponowali iście energetyczne połączenie skomponowane razem z rozwijającą się wiosenną przyrodą i aurą.
W koncercie „Najpiękniejszych tang” wystąpili: Anna Kukawska – wokal,
Bogusław Zięba – piano, akordeon,
Maciej Muszyński – gitara.

Bardzo licznie zgromadzona publiczność w sali koncertowej dębińskiego zamku mogła, za sprawą prezentowanej muzyki, przenieść się niejako w czasie i przestrzeni do złotego wieku argentyńskiego tanga. Artyści brawurowo zaprezentowali wspaniałe interpretacje tang tradycyjnych, jak i tang A. Piazzolli znanych jako tango nuevo.
W programie pojawiły się między innymi: Oblivion, El choclo, Historia de un amor, Escualo, Decarissimo, Milonga cel angel, a wokalnie Anna Kukawska pięknie wyśpiewała: „Libertango”, „W małym kinie”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak” czy „Tango Milonga”.

Po owacyjnym przyjęciu i bisach, w sali kolumnowej dębińskiego zamku, odbył się wernisaż wystawy Lidii Połeć-Kantor, zatytułowanej „Energia tworzenia”. Młoda artystka, arterapeutka pochodząca z gminy Dębno, absolwentka Wydziału Artystycznego Akademii im. J. Długosza w Częstochowie opowiedziała na wstępie o swojej twórczości, artystycznej drodze i życiowych inspiracjach. Wprowadzenia w wystawę dokonała kustosz muzeum dębińskiego zamku razem, z dyrektorem Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

W tej części wydarzenia, muzealnicy z Zamku w Dębnie, częstowali także gości, filiżanką aromatycznej kawy, która była idealnym dodatkiem do rozmów i spotkań zarówno ze sztuką Pani Lidii, jak muzykami.

Organizatorami tego wydarzenia byli:
Muzeum Okręgowe w Tarnowie Muzeum Zamek w Dębnie
Gmina Dębno
Dębińskie Centrum Kultury.

Honorowy patronat nad wydarzaniem objął wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie, piękną dobrą atmosferę.

Sezon bardzo ciekawych, tegorocznych wydarzeń kulturalnych na dębińskim zamku oficjalnie otwarty! Do zobaczenia w kolejnych artystycznych przedsięwzięciach!


DCK Dębno

blank

Podobne artykuły

Back to top button