ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Pościg za motocyklistą drogą wojewódzką. Potężna kara dla dla uciekiniera

Ucieczka przed umundurowanymi policjantami, którzy zatrzymywali motocyklistę do kontroli oraz kilka wykroczeń drogowy tym sprowokowanych spowodowały zatrzymanie prawa jazdy, wysłanie wniosku do tarnowskiego sądu o ukaranie, a także dopisaniem 45 punktów karnych za popełnione wykroczenia dla 25-latka z powiatu tarnowskiego.

W niedzielne popołudnie 23 kwietnia 2023 r. policjanci tarnowskiego ruchu drogowego patrolowali drogę wojewódzką 977 w Jodłówce Tuchowskiej. Na wysokości stacji paliw zatrzymali do kontroli dwóch motocyklistów. Jeden z nich zachował się prawidłowo i zatrzymał się we wskazanym miejscu, drugi natomiast przewożący pasażerkę odjechał w głąb stacji paliw, a następnie zawrócił. Pomimo tego, że słyszał polecenie zatrzymania, odjechał w kierunku Siedlisk. Umundurowani policjanci tarnowskiego ruchu drogowego nieoznakowanym radiowozem podjęli pościg za motocyklistą. Ten podczas pościgu popełnił kilka wykroczeń, ale po przejechaniu kilkuset metrów został dogoniony i zatrzymał się na kolejne polecenie do zatrzymania.

Okazało się, że jest to 25-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który wprawdzie posiada prawo jazdy, jednak nie tej kategorii. Był trzeźwy i jak tłumaczył policjantom podjął próbę ucieczki, ponieważ wiedział, że nie posiada kategorii A umożliwiającej prowadzenie motocykli.

Z uwagi na stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz popełnienie przestępstwa nie zatrzymania się do kontroli drogowej (artykuł 178 B kodeksu karnego) policjanci sporządzili dokumentację, która będzie podstawą do wszczęcie dwóch postępowań; karnego – gdzie grozi kierowcy kara do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także w sprawach o wykroczenia, gdzie grozi mu grzywna nawet do 30 tysięcy złotych. Policjanci dodali do konta kierującego 45 punktów karnych za popełnione wykroczenia, a motocykl przekazali osobie wskazanej posiadającej uprawnienia kategorii A.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

One Comment

  1. Czy ktoś się zastanawia nad tym , że jest to reżim ( ekonomiczny ) , przecież można zniszczyć człowieka .
    No ale mniej myślący , myślą że tylko na Białorusi i w Rosji jest reżim , zacznijcie myśleć każdy reżim jest niebezpieczny ,
    nie tylko polityczny .

Back to top button