ADV
KulturaReligia
Trending

Koncert muzyki klasycznej w brzeskiej farze / 10 września 2023 r.

W niedzielę 10 września 2023 o godz. 17.00 w kościele pw. NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba w Brzesku odbędzie się koncert w ramach drugiej edycji Małopolskiego Festiwalu Muzycznego “Muzyka w Zabytkach”. Wstęp wolny.

Wydarzenie na facebooku <==

Przed zgromadzoną publicznością zaprezentuje się zespół w składzie Magdalena Cornelius-Kulig, Piotr Lempa, Wiesław Ochwat, Maciej Zimka, który zagra utwory Mahlera i Bacha. Prelekcję towarzyszącą poprowadzi dr hab. Waldemar Komorowski.

Program

Godz. 17:00
– prelekcja: dr hab. Waldemar Komorowski
– recital: Magdalena Cornelius-Kulig – mezzosopran, Piotr Lempa – bas, Wiesław Ochwat – akordeon, Maciej Zimka – akordeon

Gustav Mahler: Kindertotenlieder, Ruckert-lieder
Johann Sebastian Bach: Kunst der Fuge (fragmenty)

O festiwalu

Festiwal “Muzyka w Zabytkach” obejmie 6 koncertów muzyki klasycznej w obiektach zabytkowych wraz z prelekcjami dotyczącymi zabytków i konserwacji. W ramach projektu zaprezentują się artyści polscy i zagraniczni wykonując muzykę klasyczną zarówno polską jak i zagraniczną o dużym znaczeniu kulturotwórczym dla polskiego i europejskiego dziedzictwa. W projekcie wezmą też udział wybitni specjaliści od opieki nad zabytkami, m.in. dr hab. Waldemar Komorowski, którzy opowiedzą o znaczeniu obiektów zabytkowych jak również ich prawidłowej konserwacji. Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest dr Maciej Zimka. Festiwal został objęty Patronatem dra Piotra Turkiewicza, Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Realizacja cyklu koncertów ramach Małopolskiego Festiwalu Muzycznego “Muzyka w Zabytkach” II edycja została dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button