ADV
WiadomościWideo
Trending

Konferencja prasowa – 100 milionów złotych na północny łącznik autostradowy i obwodnicę Rudy Rysiów

W czwartek 5 października 2023 r. w miejscowości Bucze odbyła się konferencja prasowa z udziałem Józefy Szczurek-Żelazko Poseł na Sejm RP, Wicemarszałków Województwa Małopolskiego Józefa Gawrona i Łukasza Smółki, a takze przedstawicieli władz samorządowych różnych szczebli oraz mieszkańców. Głównym tematem konferencji była sprawa decyzji Premiera Mateusza Morawieckiego o przyznaniu dotacji dla Województwa Małopolskiego na budowę połączenia węzła autostradowego Brzesko z DW 768 II etap.

– Dziś mam niezwykłą przyjemność podzielić się z Wami wspaniałą wiadomością – prawie 100 mln zł dla naszego regionu.

Ogromna radość i satysfakcja z kolejnych efektów mojej pracy poselskiej dla mieszkańców regionu! – mówiła podczas konferencji prasowej poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

Budowa połączenia węzła A4 Brzesko z drogą wojewódzką nr 768 – etap II  – 99 999 984,00 zł

Nowa droga będzie miała ok. 6,5 km długości i będzie drugim etapem budowy połączenia węzła autostrady A4 Brzesko z DW768. Pierwszy etap o wartości ponad 37 mln zł został ukończony w 2015 roku.

Zgodnie z założeniami nowy odcinek trasy rozpocznie rondo u zbiegu istniejącej Drogi Wojewódzkiej 768 i ul. Zagrodzkiej w miejscowości Bucze, a jej koniec wyznaczono na istniejącej drodze wojewódzkiej nr 768. W ramach zadania planowana jest także m.in. budowa dróg dojazdowych oraz obiektów inżynierskich na ciekach i rowach z funkcją przejść dla zwierząt. Powstaną też chodniki oraz oświetlenie drogi.

– Ostatnio spotkałam się z mieszkańcami, którzy prosili o wsparcie w tak ważnej dla mieszkańców realizacji inwestycji. Zwracali szczególną uwagę na ilość wypadków drogowych niestety ze skutkiem śmiertelnym.

Problemy przedstawiał Radny Powiatu Brzeskiego Krzysztof Przepiórka i w spotkaniu brał również były wicemarszałek województwa małopolskiego Edward Czesak, który zadeklarował wsparcie – dodaje Józefa Szczurek Żelazko.

Ta inwestycja ma fundamentalne znaczenie dla naszej społeczności. Połączenie węzła A4 z drogą wojewódzką nr 768 – etap II to nie tylko nowa infrastruktura drogowa. To także znaczący krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa naszych dróg, ułatwienia codziennych podróży oraz poprawy komunikacji. Dzięki tym środkom będziemy mieli nowoczesne i bezpieczne połączenia, które znacząco usprawnią transport oraz zachęcą do inwestycji w naszym regionie.

– Dla naszego rządu kluczowy jest zrównoważony rozwój Polski lokalnej. Dlatego stworzyliśmy Rządowy Program Inwestycji Strategicznych (RPIS). To dzięki niemu lokalne społeczności otrzymują fundusze na remont dróg, nowe przedszkola lub boiska sportowe czy budowę wodociągów.

VII edycja RPIS przeznaczona jest na inwestycje w strefy przemysłowe.  W tym roku dofinansowanie otrzyma 79 inwestycji. Przekażemy samorządom na ten cel ponad 4,3 mld zł.

Dzięki tym środkom powstaną nowe miejsca pracy i rozwinie się eksport. Jednostki samorządu terytorialnego po raz kolejny mogły wnioskować o dodatkowe środki na rozwój stref przemysłowych.

W V naborze gminy i powiaty otrzymały na ten cel blisko 5 mld zł – podsumowuje ostatnie decyzje Józefa Szczurek Żelazko.

foto: Maciej Mazur

IB  / Józefa Szczurek Żelazko

Fot. Maciej Mazur

VIDEO

Galeria zdjęć

blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button