ADV
Powiat TarnowskiSportWiadomości
Trending

Tarnowski Hubertus za nami / zdjęcia

W niedzielę 1 października 2023 r. na terenie Stadniny Koni w Klikowej odbył się Hubertus Tarnowski, który zgromadził myśliwych, leśników i miłośników koni. Uroczystości rozpoczęła polowa msza św. hubertowska, a następnie odbyły się m.in. pokazy sokolnicze, wabienia zwierzyny, musztry wojskowej i kadryla, była prezentacja psów myśliwskich i skoków koni przez przeszkody. Gwiazdą wieczornego koncertu był Wacław „Kordian” Cieślik.

Wśród jeźdźców tradycyjnie urządzona została gonitwa, podczas której konno ścigano tzw. lisa, jeźdźca z ogonem przypiętym do lewego ramienia. Ten, kto go zerwie, wygrywa, ma prawo wykonać rundę honorową wokół miejsca pogoni, i za rok sam ucieka jako lis. W tym roku lisa zerwała Aleksandra Kowal.

Fundacja Klikowska Ostoja Polskich Koni i Małopolskiego Związku Hodowców Koni w Krakowie zorganizowały hubertusowy pokaz zręczności powożenia zaprzęgami konnymi. Ponadto odbyła się prezentacja Pocztu Husarskiego Chorągwi Starożukowickiej, a także pokaz konnych pojazdów myśliwskich oraz pokaz kawaleryjski.

Z kolei Polski Związek Łowiecki z okazji 100-lecia zjednoczonego łowiectwa w Polsce zadbał o oprawę, która pozwoliła przybliżyć publiczności kulturę łowiecką – odbył się koncert sygnalistyki myśliwskiej, zaprezentowano psy myśliwskie. Wiele emocji wywołały pokazy sokolnicze. Ciekawostką, która cieszyła się sporym wzięciem był pokaz łucznictwa myśliwskiego.

Organizatorami wydarzenia byli: Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie, Fundacja Klikowska Ostoja Polskich Koni oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnowie.

foto: Maciej Mazur

IB

 

Galeria zdjęć

blank

Podobne artykuły

Back to top button