ADV
blank
Wiadomości
Trending

Policjanci z Brzeska na uroczystości odsłonięcia muralu „Dumni z Powstańców” / zdjęcia

W poniedziałek, 2 października 2023 r. odbyła się w Brzesku uroczystość odsłonięcia muralu „Dumni z Powstańców” zdobiącego ścianę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. W wydarzeniu uczestniczyli policjanci z Brzeska chcąc przybliżyć specyfikę swojej służby.

Galeria zdjęć <==

Barwna kompozycja o powierzchni 130 metrów kwadratowych składa się z sześciu ilustracji inspirowanych autentycznymi fotografiami wykonanymi podczas Powstania Warszawskiego. Ich autorką jest Katarzyna Walentynowicz. Jest to pierwszy z 80 murali, które zostaną zainstalowane w całej Polsce z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego. Akcja jest dofinansowana ze środków pochodzących z dotacji Ministerstwa Obrony w ramach otwartego konkursu ofert „Mur, ale historia”. Termin inauguracji tego projektu został wybrany nieprzypadkowo. 2 października obchodzony jest Dzień Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy.

W uroczystym odsłonięciu muralu uczestniczyli nauczyciele i uczniowie SP 3 Brzesko, przedstawiciele służb mundurowych i licznych instytucji oraz mieszkańcy gminy. Po ceremonii goście przenieśli się do wnętrza hali sportowej, by uczestniczyć w programie muzycznym „Świat płonął wojną – ONI miłością” – autorskim spektaklu w wykonaniu Barbary Tuzel-Górczewskiej i Leszka Czajkowskiego.

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji, w tym pokazy służb mundurowych.

Policjanci z Brzeska chcąc przybliżyć specyfikę swojej służby przygotowali pokaz sprzętu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy i motocykl policyjny brzeskiej drogówki, za kierownicą. Policjantka zajmująca się na co dzień profilaktyką opowiadała odwiedzającym policyjny namiot o zagrożeniach w sieci i uzależnieniach.

KPP Brzesko

blank

Podobne artykuły

Back to top button