ADV
Wiadomości

Konsekwencja we krwi – PAGEN organizuje kolejną akcję krwiodawstwa

Produkująca okna, drzwi, rolety i bramy garażowe małopolska firma PAGEN już po raz drugi zorganizowała na terenie swojego zakładu akcję krwiodawstwa „Krewniacy #DoDzieła”. W odpowiedzi na apele Narodowego Centrum Krwi oraz Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w akcji uczestniczyli przedstawiciele produkcji, działów handlowych, księgowości, technologii, serwisu, marketingu, logistyki, a także dyrekcji i zarządu.

Krew to bezcenny lek, którego nie da się wyprodukować w laboratorium. Jej składniki podawane są pacjentom z chorobami nowotworowymi — w trakcie i po chemioterapii, kobietom rodzącym, pacjentom wymagającym zabiegów operacyjnych, osobom, u których występują braki krwi i jej składników czy zaburzenia krzepnięcia, osobom po oparzeniach i urazach, a także tym, którzy ulegli wypadkowi.

21 września — podobnie jak w ubiegłym roku — przed siedzibą firmy PAGEN Sp. z o.o. zaparkował Mobilny Punkt Poboru Krwi, w którym pracownicy małopolskiego producenta stolarki otworowej mogli honorowo oddać krew. Akcję „Krewniacy #DoDzieła” koordynowało już po raz drugi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Cieszę się, że nasz zespół jest konsekwentny i tak chętnie angażuje się w szlachetne przedsięwzięcia. Zaangażowanie i odpowiedzialność dawców krwi zasługują na szczególne słowa uznania. To dzięki nim lekarze mogą walczyć o zdrowie i życie pacjentów. Po raz kolejny pokazaliśmy, że w tej walce łączą nas więzy krwi – powiedziała Katarzyna Chamioło, Prokurent PAGEN Sp. z o.o., koordynująca projekty o charakterze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR).

W ubiegłym roku do organizacji podobnej akcji PAGEN zainspirował m.in. firmę Winkhaus — producenta okuć okiennych, drzwiowych oraz ich zabezpieczeń. Ten strategiczny partner firmy wspierał także organizację pomocy dla poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej koordynowaną przez małopolskiego producenta.

Warto zauważyć, że PAGEN oprócz krwiodawstwa i wspomnianej pomocy dla pogorzelców w Nowej Białej włączył się także w akcję ONKOODPOWIEDZIALNI – „W trosce o zdrowie pracowników” oraz wspiera działalność UNICEF Polska jako „Przyjaciel UNICEF”. Pracownicy firmy chętnie angażują się także w inicjatywy o charakterze sportowym – we wrześniu 17 zawodników reprezentujących firmę przekroczyło linię mety I Biegu Ku Pamięci Ofiar Bombardowania Węzła Kolejowego w Brzesku-Słotwinie.

IB

Podobne artykuły

Back to top button