ADV
Materiały sponsorowanePowiat TarnowskiWiadomości

Dwa nowe kierunki i rekrutacja uzupełniająca

Kosmetologia oraz Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – to dwa nowe kierunki, które są już dostępne w ofercie dydaktycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Kosmetologia to studia I stopnia (licencjackie) a Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna to jednolite, pięcioletnie studia magisterskie. W związku z tym, że stosowne decyzje przyznające nam uprawnienia zapadały już pod koniec rekrutacji, Senat PWSZ zdecydował o przeprowadzeniu naboru uzupełniającego w dniach od 22 września do 11 października. Kolejną dobrą informacją jest możliwość rekrutacji także na wielu innych kierunkach.

– Zapraszamy wszystkich, którzy wciąż nie podjęli decyzji co do swojej przyszłości. Rekrutacja uzupełniająca daje im szansę rozpoczęcia studiów na najstarszej, największej i najchętniej wybieranej wyższej szkole zawodowej w Polsce. Warto rozważyć naszą ofertę, gdyż stała się ona bogatsza o dwa, wyczekiwane przez wiele osób, kierunki: Kosmetologię oraz Pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną – zachęca Rektor PWSZ w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. PWSZ.

Pierwszy kierunek to studia licencjackie, stacjonarne, a drugi jednolite magisterskie (stacjonarne i niestacjonarne)

Warto podkreślić, że rekrutacja nie obejmuje części kierunków (lista na dole artykułu).

Kosmetologia to kierunek studiów I stopnia (licencjackie, stacjonarne), w ramach którego studenci uzyskają wiedzę ogólną z zakresu nauk medycznych, o zdrowiu, a nawet społecznych oraz szczegółową z zakresu kosmetologii. W ramach studiów zostaną przygotowani do wykonywania zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej. Co niezwykle istotne, poznają także zasady współpracy z lekarzami dermatologami oraz reguły przygotowywania i stosowania różnych preparatów kosmetycznych. Absolwenci zdobywają konieczne uprawnienia do prowadzenia własnej działalności lub pracy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, firmach zajmujących się produkcją kosmetyków, czy ośrodkach SPA.

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna to jednolite, pięcioletnie studia magisterskie. Podstawowym celem kształcenia na tym kierunku jest nabycie przez studentów kompetencji pozwalających na pełnienie roli społeczno-zawodowej nauczyciela edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z przygotowaniem merytorycznym, metodycznym i praktycznym do nauczania dzieci w przedszkolach i klasach I-III. Studia mają profil praktyczny. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów umożliwiają podjęcie pracy w charakterze nauczyciela edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w zakresie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w placówkach oświatowych publicznych i prywatnych.

12 października o godz. 10 rozpoczną się rozmowy kwalifikacyjne dla kandydatek i kandydatów na studia na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Opłata rekrutacyjna na kierunek Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna wynosi 100 złotych, na pozostałych kierunkach – 85 zł.

Od 22 września do 11 października można rekrutować się także na inne kierunki.

Nabór nie będzie prowadzony na kierunkach:

• Praca socjalna (I stopień, niestacjonarne i II stopień, stacjonarne)
• Filologia romańska (I stopień, stacjonarne)
• Filologia germańska (I stopień, niestacjonarne)
• Filologia polska (II stopień, niestacjonarne)
• Chemia stosowana inżynierska (I stopień, stacjonarne)
• Wychowanie fizyczne (II stopień, niestacjonarne)
• Grafika (I stopień stacjonarne)

Rekrutacja uzupełniająca prowadzona jest on-line według tych samych zasad, co rekrutacje podstawowa i dodatkowa. Szczegóły na stronie kandydat.pwsztar.edu.pl.

PWSZ

Podobne artykuły

Back to top button