ADV
Wiadomości

Koronawirus: Licealiści z Brzeska pojechali do galerii handlowej / 13 marca 2020

W piątek wieczorem 13 marca 2020 r. na grupie Spotted: Brzesko – Bochnia Ogłoszenia Informacje jeden z jej członków zamieścił wpis, który wywołał prawdziwą burzę komentarzy.

Sprawa dotyczyła wyjazdu grupy licealistów z Brzeska do galerii handlowej w okresie gdy szkoły zostały zamknięte.

– Licealiści z Brzeska zamiast siedzieć w domu bo szkoła zamknięta to sobie pojechali do galerii handlowej. Brawo! Wasza głupota przerasta Mount Everest – napisała osoba podpisana jako „kolega z klasy”.

Na co dzień zazwyczaj źle odbieramy tego typu wpisy, jednak aktualnie znajdujemy się w bardzo specyficznej sytuacji, gdy bezpieczeństwo całego społeczeństwa zależy od  podporządkowanie się rygorystycznym przepisom. Należy pamiętać, że obostrzenia dotyczą wszystkich – zamknięte szkoły, czy tez niektóre zakłady pracy to nie powód do tego by nadrabiać zaległe spotkania towarzyskie czy też wybierać się na ferie do Zakopanego.

Jak ocenić takie zachowanie brzeskich licealistów? Nieodpowiedzialność? Brak wiedzy? Kiepskie wychowanie? Słabe wykształcenie? Czy zwykła głupota? Jednej przyczyny na pewno nie ma… 

W tym miejscu apelujemy do rodziców – pomimo różnych relacji ze swoimi pociechami warto z nimi na poważnie porozmawiać i ograniczyć ich mobilność, tak aby nie przyczynić się przez przypadek do rozwoju epidemii koronawirusa.

Czy te wszystkie apele coś pomogą? To dobre pytanie – odpowiedzią niech będą reakcje pod wpisem, gdzie kilkadziesiąt osób w wieku poniżej 20 lat reaguje śmiechem na informację o „koronawycieczce”…

 —

Spotted: Brzesko – Bochnia Ogłoszenia Informacje / IB

Podobne artykuły

2 komentarzy

  1. KBR – kompletny brak rozumu .. banda deb..li z małymi główkami .. skąd się to wzięło ..

    1. Znieczulica krajowa i przekonanie młodych że napewno im się nic nie stanie.

Back to top button