ADV
Wiadomości

Koronawirus / Powiat Brzeski w strefie niebieskiej / 27 sierpnia 2020 r.

Powiat Brzeski znalazł się w niebieskiej strefie oznaczającej powiaty zagrożone dodatkowymi obostrzeniami, związanymi z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa.

W czwartek 27 sierpnia 2020 r. Ministerstwo Zdrowia podało aktualizację dotyczącą powiatów z największym przyrostem zakażeń koronawirusem. Powiaty te – w zależności od dynamiki zmian w tym zakresie – są objęte tzw. żółtą lub czerwoną strefą.

W Małopolsce do strefy czerwonej zaliczono powiat nowotarski i miasto Nowy Sącz. W strefie żółtej znalazły się natomiast: miasto Kraków, powiat tatrzański, powiat limanowski i powiat nowosądecki.

Na ostrzegawczej (niebieskiej) liście z dodatkowymi obostrzeniami jest powiat brzeski!

Przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia lista powiatów, w których obowiązują obostrzenia, powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.

W przypadku gdy tendencja wzrostowa zachorowań na koronawirusa utrzyma się, to za około tydzień, przy okazji kolejnej aktualizacji stref możemy się spodziewać dodatkowych obostrzeń dla wszystkich mieszkańców powiatu.

O 6 osób zwiększyła się liczba zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim w czwartek 27 sierpnia 2020 r. Łączna liczba zakażonych wzrosła do 139 osób ( w tym 67 aktywnych zakażeń: 62 w izolacji domowej, a 5 osób hospitalizowanych). W porannym komunikacie sanepid poinformował o 2 nowym zakażeniu w Gminie Brzesko i 4 w Gminie Szczurowa. Jedna osoba jest hospitalizowana na Oddziale Chorób Płuc Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 27 sierpnia 2020 r.

Zakażonych – 139 osoby
Izolacja – 62 osoby
Hospitalizacja – 5
Ozdrowieńcy – 68
Osoby w kwarantannie – 344
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 52
Gmina Szczurowa – 15
Gmina Dębno – 14
Gmina Borzęcin – 24
Gmina Gnojnik – 9
Gmina Iwkowa – 14
Gmina Czchów – 11


IB / MUW

Podobne artykuły

Back to top button