ADV
Wiadomości

Koronawirus. Strażacy z Poręby Spytkowskiej organizują zbiórkę dla brzeskiego szpitala

Strażacy z Poręby Spytkowskiej zorganizowali kolejną zbiórkę w internecie – tym razem apelują o wsparcie finansowe dla brzeskiego szpitala. Środki trafią do szpitala powiatowego w Brzesku z przeznaczeniem na zakup środków ochrony bezpośredniej personelu szpitalnego. Po niespełna jednym dniu zbiórki udało się zebrać blisko 4 500 złotych, które wpłaciło ponad 80 osób. Cel zbiórki to 10 tysięcy złotych.

– Idąc za ciosem sukcesu jaki odnieśliśmy wspólnymi siłami organizując zbiórkę dla płonącej Australii, prosimy Państwa kolejny raz o pomoc.Tym razem dla placówki medycznej znajdującej się w naszym terenie. Wszyscy znaleźliśmy się w szczególnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego w naszym kraju. Dostrzegamy brak odpowiedniego zaopatrzenia w środki ochrony indywidualnej spowodowany przyczynami finansowymi i wydolnościowymi firm produkujących niezbędny sprzęt i materiały – zachęcają strażacy z Poręby Spytkowskiej.

Zrzutka dostępna jest pod adresem: Koronawirus – szpital w Brzesku potrzebuje Twojej pomocy! <==

Pieniądze można wpłacać również bezpośrednio na konto brzeskiego szpitala. Więcej informacji można znaleźć w naszym materiale: Brzeski szpital apeluje o wsparcie rzeczowe i finansowe <==

W styczniu 2020 r. strażacy z Poręby Spytkowskiej zorganizowali bardzo udaną ogólnokrajową zbiórkę pieniędzy w wyniku której udało się zebrać ponad 420 tys. zł. na rzecz odbudowy Parku Narodowego Kościuszki w Australii, który ucierpiał na skutek tragicznych pożarów. W czwartek 13 lutego 2020 roku w Warszawie w Pałacu Prezydenckim odbyło się podsumowanie akcji „Polska pomoc dla Australii” oraz przekazanie przez druhów z OSP Poręba Spytkowska symbolicznego czeku na ręce Ambasadora Australii w Polsce Lloyda Brodricka.

IB

Podobne artykuły

Back to top button