Religia

Koronawirus / Transmisje Mszy Świętej w Powiecie Brzeskim

Trwająca epidemia koronawirusa oraz restrykcje związane z próbą ograniczenia jej ekspansji mają wpływ na kolejne dziedziny naszego życia – także na sprawy religijne.

W sobotę 14 marca 2020 r. wszedł w życie nowy dekret biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. To ważna informacja dla wiernych kościoła katolickiego w naszym regionie. Biskup tarnowski ograniczył możliwość uczestnictwa wiernych we Mszach świętych (niedzielnych, obrzędowych, w dni powszednie) do osób zamawiających intencje mszalne lub – w wypadku pogrzebu – do najbliższej rodziny. Kapłani zachęcają wiernych, aby trwali na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Warto o tym pamiętać i w miarę możliwości przekazać informację swoim bliskim i znajomym.

 

Msze święte – poważne ograniczenia

W związku z zaistniała sytuacją i ograniczeń wielkości zgromadzeń do 50 osób – kapłani proszą aby w niedzielę aż do odwołania na Mszę świętą przyszli Ci, którzy zamówili intencje Mszy świętej i najbliższa rodzina. Pozostałe osoby proszone są aby pozostały w domu i uczestniczyły w liturgii za pośrednictwem mediów. 

Transmisje Mszy Świętych

Kapłani zachęcają do skorzystania z  transmisji Mszy Świętych, które są w niedziele w środkach społecznego przekazu np. o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, o 13.00 w TV Polonia.

Warto pamiętać o tym że w wielu kościołach zamontowane są kamery internetowe, która pozwalają oglądać transmisje Mszy Świętych.

– W tym trudnym dla nas wszystkich okresie przypominamy, że do Państwa dyspozycji są nasze kamery umieszczone w świątyniach. Dzięki nim możecie Państwo uczestniczyć w nabożeństwach codziennie. Poniżaj lista parafii w których umieszczone są nasze kamery streamingowe, wraz z linkami do transmisji. Wystarczy kliknąć – zachęca firma Climax z Brzeska, która w naszym powiecie obsługuje transmisje internetowe dla kilku parafii.

TRANSMISJE NABOŻEŃSTW <==

Komunikaty parafii 

Większość parafii w regionie brzeska zamieściła stosowne informacje na swoich stronach internetowych oraz profilach facebokowych. 

Brzesko – Parafia Św. Jakuba

Zgodnie z rozporządzeniem Bpa diecezjalnego Andrzeja Jeża, prosimy aby aż do odwołania na Mszę świętą przyszli Ci, którzy zamówili intencje Mszy świętej i najbliższa rodzina.
Msze święte transmitowane będą online z naszej strony internetowej o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 19.00. Transmisja <==
Gorzkie żale odbędą się bez udziału wiernych, również online o godz. 15.00.
Droga Krzyżowa w piątek będzie o godz. 8.30 i 17.30 online z naszej strony internetowej.
Od dzisiaj również online będzie odmawiany różaniec o godz. 20.30 przez kapłanów i siostry zakonne.
Prosimy o udostępnienie tej informacji.

Brzesko – Parafia Miłosierdzia Bożego

Biskup tarnowski ograniczył możliwość uczestnictwa wiernych we Mszach świętych (niedzielnych, obrzędowych, w dni powszednie) do osób zamawiających intencje mszalne lub – w wypadku pogrzebu – do najbliższej rodziny.

Msza niedzielna tylko transmitowana <==

Parafia Szczepanów

W związku z powyższym zagrożeniem, władze państwowe, Rada Stała KEP, a także Pasterz naszej Diecezji, Bp Andrzej Jeż, wydał odpowiednie zarządzenia, dotyczące środków ostrożności, do których winniśmy się stosować. Pamiętajmy o wszystkich poleceniach dotyczących naszego bezpieczeństwa. Stosujmy się też do wszystkich poleceń służb sanitarnych, dbając o higienę osobistą, częste mycie rąk oraz zachowanie spokoju i rozwagi.

Koronawirus – informacje dla wiernych z parafii Szczepanów – więcej informacji

IB

 

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast