Wiadomości

Krawcowe z Brzeska i okolic uszyły ponad 2300 maseczek!

Ponad 2300 maseczek trafiło do tej pory w Brzesku do służb i osób będących na pierwszej linii walki z koronawirusem – takim wynikiem może pochwalić się grupa 30 krawcowych z terenu Powiatu Brzeskiego. Wspiera je grupa wolontariuszy odpowiedzialnych za logistykę. W produkcji, a także organizowaniu materiałów i transporcie gotowych masek pomóc może każdy. Mieszkańcy Powiatu Brzeskiego organizują się dzięki facebookowej grupie: „Brzesko. Szyjemy maseczki dla szpitala w Brzesku”. Aktualnie grupa liczy już ponad 700 osób. W grupie pojawiły się również inne inicjatywy – takie jak zbiórka sprzętu medycznego i środków dezynfekujących dla szpitala czy też drukowania na drukarkach 3d przyłbic ochronnych.

Grupa jest dostępna pod adresem: Brzesko. Szyjemy maseczki dla szpitala w Brzesku <==

Po niespełna tygodniu ciężkiej pracy panie uszyły ponad 2300 sztuk jakże poszukiwanych maseczek! A skala zapotrzebowania na środki ochrony osobistej jest ogromna. Maseczka ochronna – w czasach epidemii koronawirusa stała się towarem deficytowym. Zniknęły one z aptek, a nowe dostawy są w wysokich cenach. Maseczki są również niezbędne dla listonoszy czy też strażaków.

– Do współpracy zaprosiliśmy indywidualne krawcowe oraz szwalnie, które szyją maseczki za darmo. Wszyscy wkładają w to mnóstwo serca! Serdecznie dziękujemy za tę wyjątkową i wspaniałą pomoc – mówi Katarzyna Armańska założycielka i koordynatorka grupy.

O powstaniu grupy pisaliśmy w artykule: Ruszyła grupa: Szyjemy maseczki dla szpitala w Brzesku <==

Bardzo ważne jest również wsparcie rzeczowe i finansowe. Dzięki temu możliwe jest szycie kolejnych maseczek. I tu po raz kolejny nie zawiedli prywatni darczyńcy, jak i lokalni przedsiębiorcy. Przekazują oni zarówno bele materiału, jak i pieniądze na jego zakup.

Grupę można wesprzeć finansowo w serwisie zrzutka.pl: Brzesko! Pomagamy! Szyjemy maseczki dla szpitala. <==

Do tej pory maski trafiły do: SOR Brzesko, Oddziału Chorób Płuc – SP ZOZ, Powiatowego Publicznego Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, Komendy Powiatowej Policji, Poczty Polskiej, OSP w Szczepanowie, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łysej Górze, Intermarche, Euro Sklep i Apteki „MALWA”.

Zestawienie akcji – 28 marca 2020 r.

 

Brzeski szpital można wesprzeć również przekazując środki finansowe, a także wsparcie rzeczowe w postaci przede wszystkim środków ochrony osobistej personelu medycznego tj. masek chirurgicznych jednorazowych, masek FFP2, FFP3, fartuchów i kombinezonów barierowych, gogli, przyłbic, osłon głowy, osłon chirurgicznych na buty, środków dezynfekcyjnych. Ze względu na zakaz odwiedzin w szpitalu, potrzebne są również produkty, które w normalnej sytuacji przyniosłyby rodziny pacjentów – m.in. środki higieny osobistej, małe wody butelkowane itp.

Pisaliśmy o tym w artykule: Brzeski szpital apeluje o wsparcie rzeczowe i finansowe<==

Grupa koordynująca szycie maseczek z powodzeniem działa od kilku dni również w Powiecie Bocheńskim. Grupa bocheńska z kolei dostępna jest pod adresem: Bochnia. Szyjemy maseczki dla szpitali, przychodni i innych służb <==

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast