ADV
Wiadomości

Ruszyła grupa: Szyjemy maseczki dla szpitala w Brzesku

Służby medyczne dotkliwie odczuwają brak maseczek – więc Polacy wzięli sprawy w swoje ręce. Podobnie jak i w innych powiatach w całej Polsce – również w powiecie brzeskim powstała grupa koordynująca wolontariuszy chcących przyłączyć się do akcji szycia maseczek dla szpitali. Grupy koordynują pracę szwaczek, które mogą wspomóc akcję, oraz pomoc materialna od osób prywatnych i firm, które mogą np. przekazać materiał do wykonania masek.W piątek 20 marca 2020 r. wystartowała grupa: Szyjemy maseczki dla szpitala w Brzesku. Aktualnie grupa liczy już ponad 130 osób. Są również pierwsze deklaracje osób gotowych do szycia.

Grupa jest dostępna pod adresem: Brzesko. Szyjemy maseczki dla szpitala w Brzesku <==

– Dla Pań dopytujących i chętnych do szycia. Bawełnę będę mieć w Poniedziałek. Potem wzór maseczki (chodzi o rozmiar i temperaturę sterylizacji) idzie do Szpitala. Jeżeli Szpital zaakceptuje – będę mieć wzór i materiał. Chciałabym jednak wcześniej załatwić wykrojenie wzoru maszynowo,wtedy praca pójdzie Nam szybciej. Serdecznie dziękuję za deklarację pomocy – napisała w grupie „Szyjemy maseczki dla szpitala w Brzesku” jej założycielka Katarzyna Armańska.

W przeciwieństwie do wielu innych grup jej inicjatorka zadbała o to aby poznać potrzeby jakie ma szpital, oraz jakie wymogi powinna spełniać maseczka dla szpitala.  

– Po rozmowie z Dyrekcją Szpitala w Brzesku musimy poczekać czy materiał który jest zamówiony będzie się nadawał. Szpital ze swojej strony też stara się zdobyć taki materiał który będzie spełniał normy… Wtedy Wasza pomoc będzie niezbędna.

Trzeba jeszcze pomyśleć jak zdobyć dla Szpitala środki dezynfekcyjne, rękawiczki jednorazowe, środki higieniczne i inne. Jeżeli posiadacie jakieś zapasy to bardzo proszę o informację. Zorganizujemy jakiś punk zbiórki. Ponadto na stronie ZOZ Brzesko – widnieje numer konta do wpłat z dopiskiem DAROWIZNA – dodaje Katarzyna Armańska.

Brzeski szpital można wesprzeć również przekazując środki finansowe, a także wsparcie rzeczowe w postaci przede wszystkim środków ochrony osobistej personelu medycznego tj. masek chirurgicznych jednorazowych, masek FFP2, FFP3, fartuchów i kombinezonów barierowych, gogli, przyłbic, osłon głowy, osłon chirurgicznych na buty, środków dezynfekcyjnych. Ze względu na zakaz odwiedzin w szpitalu, potrzebne są również produkty, które w normalnej sytuacji przyniosłyby rodziny pacjentów – m.in. środki higieny osobistej, małe wody butelkowane itp.

Pisaliśmy o tym w artykule: Brzeski szpital apeluje o wsparcie rzeczowe i finansowe<==

Grupa koordynująca szycie maseczek z powodzeniem działa od kilku dni również w Powiecie Bocheńskim. Grupa bocheńska z kolei dostępna jest pod adresem: Bochnia. Szyjemy maseczki dla szpitali, przychodni i innych służb <==

IB / Szyjemy maseczki dla szpitala w Brzesku

 

Podobne artykuły

2 komentarzy

    1. Prosimy o podanie adresu mailowego do kontaktu, lub skontaktowanie się za pośrednictwem facebooka z grupą szyjąca maski w Brzesku.

Back to top button