ADV
blank
Wiadomości

Wszystkie szkoły zamknięte do świąt Wielkanocnych / 20 marca 2020 r.

blankW piątek 20 marca 2020 r. rząd Polski podjął decyzję o dalszym wstrzymaniu lekcji do świąt Wielkiej Nocy – a więc co najmniej do 14 kwietnia 2020 r. To trudna decyzja, ale ważna, aby nie doszło do dalszego rozprzestrzeniania koronawirusa. Taką informację podał podczas wieczornej konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy – początkowo planowano zawieszenie zajęć na dwa tygodnie, czyli do 25 marca. Od 16 marca lekcje w polskich szkołach się nie odbywają. Przedstawiciele rządu przekonują, że nie jest to czas wolny dla uczniów i że powinni oni poświęcić go na powtarzanie i utrwalanie materiału.

Prowadzenie nauki w sposób zdalny napotyka nie mało problemów. Nie brakuje zgrzytów na linii rodzice – nauczyciele. Niemniej sytuacja jest na tyle nadzwyczajna, że obie strony powinny podchodzić do problemów ze zrozumieniem, oraz strać się je rozwiązywać w sposób jak najbardziej korzystny dla dzieci i młodzieży. Szczególnie z uwagi na fakt, że wszystko tworzy się tak naprawdę w warunkach prawie „frontowych”, gdy nie ma czasu na testowanie wcześniej pewnych rozwiązań.

Więcej szczegółów oraz przydatnych informacji można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

Aktualności Ministerstwa Edukacji Narodowej <==

 

Ministerstwo edukacji Narodowej wdrożyło również serwis gov.pl/zdalnelekcje

Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!

serwis gov.pl/zdalnelekcje <==

IB / gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button