ADV
Sport

Kręglarskie zawody w Tarnowie Podgórnym. Brzescy kręglarze na podium

W dniach  7-9 sierpnia 2020 na kręgielni Alfa Vector Tarnowo Podgórne rozegrane zostały pierwsze po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, ogólnopolskie zawody kręglarstwa klasycznego. Ze względu na wymogi sanitarne zawody rozegrano tylko w dwóch kategoriach wiekowych – junior/ka młodszy/a (U18) i junior/ka (U 23).

Z reprezentującej BOSiR Brzesko drużyny do niedzielnego finału awansowała dwójka zawodników. Z wynikiem 511 zbitych kręgli  z czwartego miejsca Izabela Cebula i z wynikiem 562 kręgle z drugiego miejsca Jakub Kuryło. Po swoich grach finałowych  dwójka  zawodników z Brzeska awansowała o jedno miejsce wyżej  i tak Izabela zakończyła całe zawody na 3 miejscu podium (1015 kręgli), a Jakub z łącznym wynikiem 1126 kręgli  wygrał swoją kategorię wiekową.

Całe zawody były rozgrywane na nieklimatyzowanej kręgielni przy temp. zewnętrznej dochodzącej do +32 stopni  co wymagało od startujących zawodników  niezwykłego wysiłku i przygotowania kondycyjnego. Tym bardziej wszystkim startującym należą się słowa uznania.

Naszym medalistom gratulujemy udanego startu a wszystkim zawodnikom BOSiR-u życzymy powodzenia w kolejnych  zawodach.

Wyjazd na zawody był współfinansowany przez Gminę Brzesko w ramach projektu „Dofinansowanie działalności Sekcji Kręglarstwa Klasycznego BOSiR Brzesko w 2020 r. (sekcja dzieci i młodzieży)”.

Galeria zdjęć <=

sportbrzeski.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button