ADV
Wiadomości
Trending

Krwiobus w Szpitalu w Brzesku w 2024 roku. Zaplanuj kiedy oddasz krew

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie i SP ZOZ w Brzesku informują o akcjach krwiodawstwa, które odbędą się w 2024 r. z użyciem mobilnego punktu poboru krwi.

Akcje krwiodawstwa odbędą się:

29 stycznia
29 kwietnia
24 czerwca
26 sierpnia
28 października

Najbliższa akcji krwiodawstwa, odbędzie się już 29 stycznia 2024 r., tj, w poniedziałek przed budynkiem Szpitala. Autokar będzie stacjonował na parkingu przy SP ZOZ w Brzesku, ul. Kościuszki 68 w godz. 9:00 – 12:00.

Pamiętajmy – krew to lek, którego nie da się niczym zastąpić! Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia… i bohaterstwa, a jej wartość doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia.

Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości – dlatego oddaj krew, uratuj komuś życie!

Kto może oddawać krew?

Dawcami krwi mogą być osoby cieszące się dobrym zdrowiem, w wieku od 18 do 65 lat i które ważą minimum 50 kg. Dawca powinien czuć się dobrze, być po lekkim śniadaniu. Poprzedniego dnia nie można pić alkoholu. Samo oddawanie krwi trwa do dziesięciu minut. Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi (jedna jednostka), czyli 8-10% całkowitej objętości krwi krążącej w organizmie. Łącznie z badaniami, należy sobie zarezerwować około godziny. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Nie oddawałeś nigdy krwi? Zobacz na poniższym filmie jak to wygląda.

SPZOZ Brzesko / IB

VIDEO

Podobne artykuły

Back to top button