ADV
Wiadomości
Trending

Program 32 Finału WOŚP w Brzesku / 28 stycznia 2024 r.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 r. W tym roku finał będzie przebiegał pod hasłem “Tu wszystko gra OK!”, a zbiórka będzie prowadzona na doposażenie oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Od samego rana wypatrujcie w swojej okolicy wolontariuszy z kolorowymi puszkami. Kilkunastu wolontariuszy będzie można spotkać na ulicach Brzeska i okolicznych miejscowości. Na pewno ich nie przeoczycie! Każdy z wolontariuszy powinien posiadać identyfikator ze zdjęciem, hologramem i danymi sztabu dla którego prowadzi zbiórkę. Puszki do których prowadzona jest zbiórka zabezpieczone są banderolami. Wolontariuszom na pewno nie zabraknie czerwonych serduszek.

– Nasz sztab ruszył pełną parą. Finał akcji odbędzie się 28 stycznia. Jak zawsze przez cały dzień na ulicach miasta i gminy spotkać będzie można wolontariuszy z kolorowymi puszkami. Tego samego dnia wieczorem zapraszamy do siedziby naszego sztabu w RCKB. Odbędą się licytacje stacjonarne (szczególnie zapraszamy amatorów Złotych Serduszek) oraz koncert zespołu Beauty Plate – zachęcają przedstawiciele brzeskiego szatbu.

Brzeski finał odbędzie się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym, a jego start zaplanowano na 17.00.

W Miejskim Ośrodka Kultury w Brzesku od kilku tygodni trwają działania związane z 32 finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak pomóc?

Trwają licytacje na Allegro (https://allegro.pl/uzytkownik/mok_brzesko), w siedzibie RCKB dostępna jest sztabowa puszka stacjonarna, uruchomiona została też e-skarbonka (https://eskarbonka.wosp.org.pl/). Pod młotek trafią w niedzielny wieczór 4 okolicznościowe serduszek przekazane przez Andrzeja Mellera, właściciela firmy TIMELESS z Brzeska.

W niedzielę warto śledzić profil facebookowy MOK Brzesko <==

O XXXII finale WOŚP

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fundacja planuje kupić urządzania dla

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnią zbiórkę – w styczniu 2023 roku – dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu Sztabów i sympatyków udało się zebrać 243 259 387,25 PLN.

MOK / IB

PLAKAT

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button