ADV
Sport
Trending

Ksawery Masiuk mistrzem Europy juniorów w pływaniu

W środę 7 lipca 2021 r. Ksawery Masiuk zdobył pierwszy złoty medal dla Polski podczas pływackich Mistrzostw Europy Juniorów w Rzymie. Polak okazał się najlepszy na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym, wyprzedzając rywali z Ukrainy i Rosji. Ksawery Masiuk obecnie trenuje w UKS G-8 Bielany Warszawa, niegdyś rozpoczynał swoją karierę pływacką pod okiem Marcina Kacera w Brzesku.

Wspaniały wieczór, wspaniały start, złoty medal i mazurek Dąbrowskiego. Tak w skrócie można podsumować fenomenalny występ Ksawerego Masiuka (G8 Bielany) w finale konkurencji 100m stylem grzbietowym. Podopieczny Pawła Wołkowa wynikiem 53,91 nie tylko wywalczył złoty medal, ale też ustanowił nowy rekord Polski juniorów 17 i 18 letnich. Jego wynik to 3 czas w historii polskiego pływania w tej konkurencji, gorszy zaledwie o 0,09 sekundy od rekordu kraju seniorów.

Drugi na mecie Ukrainiec Oleksandr Zheltyakov stracił – 0.07 s., zaś trzeci Rosjanin Aleksei Tkachev – 0.43 s. Inny z Polaków Filip Kosiński, z rezultatem – 55.31 zajął piąte miejsce.

100 m stylem grzbietowym – Finał
1. Ksawery Masiuk (Polska) – 53.91
2. Oleksandr Żeltjakow (Ukraina) – 53.98
3. Aleksiej Tkaczew (Rosja) – 54.34

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

foto: Ksawery Masiuk

IB / polswim.pl

Podobne artykuły

Back to top button