ADV
Religia
Trending

Ksiądz prałat Józef Mularz zakażony koronawirusem / 12 listopada 2020 r.

W piątek 13 listopada 2020 r. na stronie internetowej Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku pojawiła się informacja duszpasterzy nt. aktualnej sytuacji epidemiologicznej w parafii.

W czwartek przeprowadzony test potwierdził zakażenie koronawirusem u księdza prałata Józefa Mularza emerytowanego proboszcza. Z tego powodu część księży znalazła się w izolacji. Dodatkowo podjęto szereg działań mających na celu utrzymanie ciągłości funkcjonowania parafii – w tym dezynfekcję kościoła. Dzięki temu msze święte mogą być odprawiane nadal (w ramach istniejących obostrzeń dotyczących m.in. liczby wiernych) i nie ma konieczności zamykania kościoła.

Redakcja Informatora Brzeskiego życzy ksiedzu prałatowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Treść komunikatu

W związku z tym, że ks. Prałat Józef Mularz we czwartek 12.11.2020 miał przeprowadzony test na obecność koronawirusa informujemy, że wynik okazał się pozytywny. Ksiądz Prałat czuje się dobrze i ma zapewniona opiekę.

Wszyscy, którzy w ostatnich dniach mieli z nim bliższy kontakt, a wśród nich ks. Michał i ks. Stanisław, pozostają w izolacji.

Kościół został zdezynfekowany i SANEPID stwierdził, że nie ma niebezpieczeństwa zarażenia ani potrzeby zamykania świątyni.

Do dyspozycji wiernych pozostaje ks. Marcin, który w ostatnich dniach nie miał bliższego kontaktu z ks. Prałatem i ks. Proboszcz, który przebywał w tych dniach na rekolekcjach kapłańskich i również nie miał takiego kontaktu.

Msze święte w naszym kościele są celebrowane bez zmian, jednak część intencji jest odprawiana przez księży na plebanii. Dziękujemy za zrozumienie i prosimy o modlitwę za całą wspólnotę parafialną.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button