ADV
blank
KulturaWiadomościWideo

Kultura w sieci. Szpetni na Najmniejszej Scenie Świata / koncert

blankGdy cały świat ogarnęła pandemia koronawirusa, a kolejne restrykcje ograniczyły kontakty między ludźmi – ich aktywność przeniosła się do rzeczywistości wirtualnej. Swoje miejsce ma tutaj także kultura. Koncerty, spotkania autorskie – to wszystko nabiera teraz nowego charakteru. Transmisje internetowe już nie są tylko dodatkiem, uzupełnieniem – ale stają się podstawową formą utrzymania kontaktu twórców z publicznością.

Również tarnowscy artyści przenoszą swoją działalność do sieci. Kultura w sieci to duże wyzwanie. Sprostać mu starają się Szpetni na Najmniejszej Scenie Świata. Najmniejsza Scena Świata to miejsce stworzonej pod koniec 2019 roku przez Fundację Impuls Rozwoju. Niewielka rozmiarem sala zlokalizowana w kamienicy na tarnowskim Rynku w czasach przed epidemią z trudem mieściła licznych gości. Teraz publiczność musi pozostać w domu. Artyści jednak nie zawiesili swojej działalności – ze swoimi propozycjami nadal wychodzą do widzów. Wszystko to by po trochu nieść radość, a po trochu by dać zapomnienie od tego co dzieje się za oknem. Pierwszy występ w czasach epidemii mają już za sobą. Zagrali w sobotę 28 marca, a ich występ oglądali widzowie nie tylko z Tarnowa, ale również z Berlina, czy też Chicago. Transmisja kolejnego koncertu już w niedzielę 5 kwietnia o godzinie 20.00. W repertuarze Szpetnych usłyszymy m.in.: Okularników, Pejzaż bez Ciebie oraz Krzyżówkę.

Zaproszenie na wydarzenie: 

Koncert 5 kwietnia godzina 20.00 / transmisja <==

Serdecznie zapraszamy! Kultura w sieci wygra z koronawirusem!

Szpetni zapraszają na kolejny koncert, który odbędzie się w niedzielę 5 kwietnia o godz. 20.00. 

Koncert Szpetnych zagrany na Najmniejszej Scenie Świata! / 28 marca 2020 r.

Szpetni <== 

To działający od 2012 roku duet w osobach Dawida Mika oraz Filipa Kota. Są laureatami wielu festiwali i konkursów na szczeblu międzynarodowych i ogólnopolskich. Młodzi artyści występowali m.in. na deskach Filharmonii Krakowskiej, Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, w BWA w Tarnowie. Repertuar Szpetnych składa się z piosenki literackiej, poetyckiej, estradowej oraz interpretacji piosenki aktorskiej.

Najmniejsza Scena Świata <= 

To nowe, działające od października 2019 roku miejsce na kulturalnej mapie Małopolski. Najmniejsza Scena Świata to urokliwe miejsce położone w sercu miasta, czyli na tarnowskim Rynku w kamienicy nr 9. Kameralny charakter i wyśmienity repertuar prezentujących się tutaj artystów tworzą niepowtarzalną przestrzeń prowadzoną przez studentów.

IB

Fot. Maciej Mazur

 

blank

Podobne artykuły

Back to top button