Wiadomości

Radni z Gminy Szczurowa przekazali 3 tysiące na walkę z koronawirusem

Polskie społeczeństwo jednoczy się w walce ze wspólnym wrogiem, którym jest koronawirus. Pomimo że na co dzień każdy ma swoje własne zdanie na to jak ma działać państwo czy też gmina w której mieszkamy, to w sytuacji zagrożenia wiele osób potrafi działać wspólnie nie patrząc na  codziennie sympatie i antypatie.

W środę 1 kwietnia 2020 roku Radni Gminy Szczurowa zorganizowali w swoim gronie szybką zbiórkę i w zaledwie cztery godziny zgromadzili kwotę 3000 zł. Zbiórka środków finansowych zorganizowana została przy współudziale wszystkich piętnastu radnych Gminy Szczurowa.

Pieniądze trafiły na konto Szpitala Powiatowego w Brzesku z przeznaczeniem na środki i materiały oraz sprzęt do walki z epidemią koronawirusem. Początkowo radni zastanawiali się czy nie zakupić np. masek lub innych środków ochrony osobistej, jednak ostatecznie zadecydowano o wpłacie gotówki – tak aby to szpital zadecydował na jakie najpilniejsze potrzeby przeznaczyć pieniądze. 

Radny Łukasz Kozak ze Strzelec Małych, który zainicjował tą zbiórkę powiedział w rozmowie z nasza redakcją, że inspiracją dla organizacji zbiórki była informacja o tym, że gest Roberta Lewandowskiego zachęcił kolejnych piłkarzy do finansowego wsparcia walki z koronawirusem.

– Mam nadzieję, że wspólne działanie naszej Rady będzie przykładem dla innych samorządowców. W tak trudnych chwilach jako osoby zaangażowane społecznie działamy dla dobra wspólnego, nie patrząc na różnice które nas czasami dzielą – dodaje radny Łukasz Kozak.

 Gratulujemy sprawnie przeprowadzonej akcji oraz mamy nadzieję, że śladem radnych z Gminy Szczurowa pójdą również inne rady gmin i miast.

Czy ktoś podejmie wyzwanie? Jeżeli tak to z chęcią o tym napiszemy!

IB 

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Jeden komentarz

  1. Pierwsze zatajone przypadki zakażenia koronawirusem w Chinach, były już w połowie listopada. W grudniu informowali o tym lekarze, a także niezależni blogerzy w internecie. Jednym z lekarzy, który pierwszy poinforował o koronawirusie był lekarz Li Wenliang. Za to partia komunistyczna, aresztowała lekarza i poddała go torturom – aby zaprzeczył istnieniu koronawirusa. 30 Stycznia bohaterski lekarz Li Wenliang umiera, właśnie na koronawirusa. W swoim testamecie przytacza słowa św. Pawła, „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem.” 2 List do Tymoteusza 4, 7-8
    Petycja o ukaranie komunistycznych Chin, za ukrywanie prawdy o koronawirusie. https://tiny.pl/tbb4g

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast