ADV
1
Sport

Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej / 4 czerwca 2023 r.

Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie zaprasza w niedzielę 4 czerwca 2023 roku na II Kwalifikacje do VI Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej, które odbędą się w Klikowej. To wielka gratka dla miłośników koni. Wstęp na wydarzenie bezpłatny.

Przygotowano także szereg atrakcji dodatkowych m.in.: przejażdżki wierzchem oraz dmuchane zjeżdżalnie.

Organizatorami wydarzenia jest Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie oraz Fundacja Klikowska Ostoja Polskich Koni. II Kwalifikacje do VI Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej są rozgrywane w ramach Konkursu o Kryształową Kulę.

W Mistrzostwa Polski Koni Rasy Huculskiej (płyta + ścieżka), biora udział konie 4 letnie (ukończone 48 miesięcy) i starsze (warunek zaliczona próba dzielności.

PROGRAM

do 8:00 – zwózka koni
8:30 – Odprawa techniczna
9:00 – Ocena płytowa.
12:30 – Ścieżka huculska Kwalifikacyjna do Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej
16:00 – Ścieżka huculska dla juniorów (od 10-14 lat)
16:30 – Ścieżka dla dzieci (od 6- 9 lat)
17:30 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

O Klikowej

Fundacja „Klikowska Ostoja Polskich Koni”, która administruje Stadniną Koni w Klikowej działa od 2014 r. Mimo, że stadnina koni znajduje się w mieście to udało się zachować jej niepowtarzalny klimat i stworzyć ośrodek przyjazny dla osób ceniących wypoczynek w pięknej okolicy, bez zgiełku miasta i w rodzinnej atmosferze. Klikowa to miejsce od wieków związane z hodowlą koni, było i jest przykładem dobrego gospodarowania, polskiej świetności i patriotyzmu.

W Klikowej prowadzona jest działalność hodowlana – hodowane są m.in. konie rasy małopolskiej, śląskiej i huculskiej. W zabytkowych stajniach mieszka tu ponad kilkadziesiąt koni. Stadnina korzysta też z pobliskich rozległych pastwisk. W Klikowej działa szkoła jazdy konnej prowadząca naukę dla dorosłych i dla dzieci na różnych poziomach zaawansowania. Przy zwierzętach pracuje doświadczona kadra, która potrafi zadbać o ich komfort oraz w bezpieczny sposób przeprowadzać szkolenia.

Cyklicznie organizowane imprezy jeździeckie i zaprzęgowe pozwalają budować rozpoznawalność miejsca, a także podtrzymywać i rozwijać obecność koni w regionie.

Mimo wielu przeciwności dzięki zaangażowaniu wielu pasjonatów w stajniach „Klikowskiej Ostoi” cały czas prowadzona jest hodowla koni – by kształtować polską hodowlę i służyć ludziom w hippice, turystyce i hipoterapii. Poprzez swoją działalność fundacji promuje Tarnów i region, a także kultywuje polskie tradycje związane z końmi i ich użytkowaniem.

To miejsce godne polecenia dla każdego kto chce aktywnie wypocząć na końskim grzbiecie.

IB / MZHK

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button