ADV
blank
Wiadomości

Zostań jednym z nas – „Wakacje z Małopolskimi Terytorialsami”

Zastanawiasz się co będziesz robić w wakacje? – spędź je z nami! Jeśli nie byłeś jeszcze w w Wojsku czeka cię 16- dniowe szkolenie podstawowe. Dla osób które w przeszłości składał przysięgę wojskową odbędzie się 8- dniowe szkolenie wyrównawcze.

Forma pełnienia służby, jaką oferuje 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, jako jedyna pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli oraz rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków.

Jak zaznacza st. szer. Galica Dariusz z 11 Małopolskiej Brygady OT,

– Wstąpiłem do Małopolskiej Brygady ponieważ jest to formacja działająca w bezpośrednim sąsiedztwie mojego domu, moich najbliższych, rodziny i znajomych.

Przez rok w czasie intensywnych szkoleń odświeżyłem to, czego nauczyłem się w wojsku przed laty i nabyłem nowych umiejętności (…).To tutaj widzę stojących razem w jednym szeregu katolików, prawosławnych i ateistów, mężczyzn i kobiety… młodych i tych nieco bardziej doświadczonych wiekiem.

To tutaj widzę ludzi różnych profesji, recepcjonistów, kucharzy, adwokatów, lekarzy, pracowników i pracodawców. Wszyscy oni mają jeden wspólny mianownik, pragną służyć swoim lokalnym społecznościom, stąd dewiza “Zawsze gotowi, zawsze blisko. .

Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną żołnierzami Wojska Polskiego.

Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej zachęcamy do kontaktu z Wojskowym Centrum Rekrutacji (dawniej WKU) w Tarnowie. Nr telefonu: 26 113 86 50. 

*****
Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj Sił Zbrojnych obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. Utworzone zostały 1 stycznia 2017 roku. Na czas wojny głównym zadaniem WOT jest współdziałanie z wojskami operacyjnymi, natomiast w czasie pokoju – wsparcie operacji zarządzania kryzysowego, w tym przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

11 MBOT

blank

Podobne artykuły

Back to top button