TOPTOP
Powiat BocheńskiWiadomości

Laptopy do nauki zdalnej dla uczniów i nauczycieli z powiatu bocheńskiego / zdjęcia

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Bochni oficjalnie przekazano 34 laptopy dla szkół branżowych i techników powiatu bocheńskiego. Sprzęt o wartości ponad 100 tysięcy złotych przekazali dyrektorom szkół Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego, Adam Korta Starosta Bocheński oraz Ryszard Drożdżak Wicestarosta.

Wspólnie ze szkołami z powiatu bocheńskiego stawiamy dziś kolejny istotny krok w kierunku przygotowania szkół do procesu kształcenia hybrydowego. Cieszę się, że mogę przekazać sprzęt komputerowy dla placówek, które właśnie takiego wzmocnienia w zakresie infrastruktury cyfrowej potrzebują. Zakupione komputery będą wsparciem dla uczniów i nauczycieli – ułatwią im komunikację i realizację zajęć zarówno w okresie nauki zdalnej, jak i po jego zakończeniu – podkreśla Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Z komputerów będą mogli korzystać do uczniowie z: Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni, Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni, Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Bochni, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Łapanowie oraz Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. ks .J. Twardowskiego.

Laptopy wraz z dostępem do internetu trafią do uczniów i nauczycieli techników oraz szkół branżowych. Będą dużym wsparciem podczas prowadzenia lekcji i egzaminów prowadzonych w formule zdalnej. To kolejny wniosek na który uzyskaliśmy dofinansowanie. W planach mamy kolejne, tym razem dla liceów – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Zakup został zrealizowany w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dofinansowanie ze środków unijnych to ok. 85 tys. zł, resztę stanowi wkład własny powiatu bocheńskiego oraz BP.

sp

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast