ADV
KulturaWiadomości
Trending

Nowa wystawa w brzeskiej bibliotece – „Malowane kamienie” autorstwa Wandy Cupał

Wypożyczalnia Działu Dorosłych w Powiatowej i  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku wypełniła się kolorami. Malowane kamienie autorstwa Wandy Cupał można oglądać od czwartku 1 lutego 2024 r.

Wystawa będzie dostępna do 29 marca w godzinach pracy biblioteki.

Wanda Cupał – emerytowana nauczycielka i pielęgniarka, mieszkanka Bochni. Pasjonatka malowania na kamieniach, zwłaszcza wzoru mandali, będącego rysunkiem na planie koła, wywodzącym się z tradycji hinduskiej i uważanym za symbol harmonii i doskonałości. Tworzenie mandali jest także wykorzystywane jako działanie terapeutyczne, pomaga w odzyskaniu równowagi i harmonii wewnętrznej. Pozwala rozwijać wyobraźnię, koncentrację, emocje, wyrażać uczucia, lęki, myśli, rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową oraz pomaga wyciszyć się i zrelaksować. Podczas ich malowania dąży się do perfekcji i samodoskonalenia.

Artystka przyznaje: „najbardziej lubię malować właśnie takie wzory w kształcie mandali, zachwyca mnie nieskończona ilość możliwości tworzenia nowych form. Jednak najbardziej fascynuje mnie to, że daję drugie życie kamieniom, które tysiące lat leżały w błocie, ktoś niekiedy je kopnął ze złością, że plączą się pod nogami, a już na pewno nie podziwiał”.


PiMBP w Brzesku

blank

Podobne artykuły

Back to top button