ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Lekarz na dyżurze pod wpływem narkotyków. Afera w szpitalu im. Szczeklika w Tarnowie

Do dyżurnego tarnowskiej komendy wpłynęła informacja od pacjentów korzystających z opieki całodobowej w szpitalu im. Szczeklika w Tarnowie z przypuszczeniami wobec pracującego tam lekarza, że jest on w stanie nietrzeźwości. Do zdarzenia doszło w sobotę 27 stycznia 2024 r.

Patrol mundurowy przyjechał na miejsce i przeprowadził weryfikacje zgłoszenia. Legitymowanie będącego na dyżurze lekarza wskazało, że jest to 34-latek z Krakowa, który nie jest nietrzeźwy. Natomiast tester narkotykowy wskazał wynik pozytywny. Co świadczyło, że lekarz wykonywał swoje obowiązku będąc w stanie po spożyciu środków psychoaktywnych. Z dokumentacji medycznej wynikało, że przyjął on w tym dniu 22 pacjentów. Lekarz został zatrzymany w celu wykonania niezbędnych czynności koniecznych do prowadzonego postępowania, a następnie zwolniony.

W tej chwili policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum prowadza dochodzenie w kierunku narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciąży obowiązek opieki na osobami narażonymi na niebezpieczeństwo. Postępowanie jest prowadzone w kierunku artykułu 160 par. 2 kodeksu karnego i jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowie.

To nie jedyny tego typu przypadek gdy lekarz w Tarnowie przyjmuje pacjentów pod wpływem narkotyków lub pod wpływem alkoholu.

Do podobnego zdarzenia doszło w listopadzie2023 r. Pisaliśmy o tym w materiale :

Pijany ginekolog pod wpływem narkotyków zatrzymany w tarnowskim szpitalu. W 2020 r. kierował oddziałem położniczym w Brzesku <==

Tarnowska Policja / IB

Podobne artykuły

Back to top button