ADV
Wiadomości
Trending

Łęki / Pożar poddasza / 13 czerwca 2021 r.

W niedzielę 13 czerwca 2021 r. około godziny 20:30 jednostki ratownicze zostały zadysponowana do działań ratowniczo-gaśniczych na terenie miejscowości Łęki (Gmina Borzecin). Powodem dyspozycji był pożar poddasza piętrowego budynku mieszkalnego.

– Po dojechaniu na miejsce dowódca zastępu podjął decyzję o podaniu pierwszego natarcia w formie dwóch prądów gaśniczych, jednego przy użyciu gaśnic proszkowych od wewnątrz budynku i drugiego z poziomu poddasza w postaci linii gaśniczej.

Nasze działania polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu budynku pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych, odłączeniu dopływu prądu do budynku objętego działaniami, podjęciu działań gaśniczych z wykorzystaniem gaśnic proszkowych i linii gaśniczych -relacjonują druhowie z OSP Łęki.

Na miejsce zadysponowano znaczne siły i środki w postaci 4 zastępów straży pożarnej z JRG Brzesko, OSP Borzęcin Górny oraz OSP Łęki. Ze względu na silne zadymienie strażacy prowadzili akcję z użyciem sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Na miejscu zdarzenia skierowano również patrol policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.


foto: OSP Łęki
IB / OSP Łęki

Podobne artykuły

Back to top button