ADV
Wiadomości
Trending

Łoniowa i Doły biora udział w akcji „Niepodległa do hymnu!”

W związku z przypadającą w 2023 roku 105. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Biuro Programu „Niepodległa” po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji „Niepodległa do hymnu”. Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, zachęcamy do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, 11 listopada o godzinie 12:00.

W ramach zapoczątkowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” w 2018 roku akcji „Niepodległa do hymnu”, Polacy śpiewają hymn Polski w Narodowe Święto Niepodległości.

Na mapie instytucji które uczestniczą w akcji znalazły się dwie miejscowości z Gminy Dębno. To Łoniowa, gdzie w najmłodsi mieszkańcy tej miejscowości wspólnie z opiekunami zaśpiewają Mazurka Dąbrowskiego w piatek 10 listopada, a także sołectwo Doły, gdzie mieszkańcy zbiorą się w sobotę 11 listopada w amfiteatrze przy remizie OSP Doły.

Łoniowa – 10 listopada 2023r. godz. 12.00

Przedszkole Publiczne w Łoniowej

Doły – 11 listopada 2023 r. godz. 12.00

Amfiteatr na placu przy remizie OSP Doły

– W samo południe 11 listopada włącz się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną.

Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego! – zachęcają organizatorzy.

Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i samorządowych oraz spotkań lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji.

Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

Niepodległa / MUW

PLAKAT

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button